5. Ćwierćfinał play-off PHL: Zwycięstwa Cracovii i JKH

Cwiercfinal play off PHL Zwyciestwa Cracovii i JKH

Comarch Cracovia przedłużyła swoje nadzieje na awans do półfinału i pokonała w rzutach karnych GKS Tychy. W meczu JKH – KH Energa padło aż dziewięć bramek. Kolejne spotkania w niedzielę.

Comarch Cracovia, która w miniony weekend zdobyła Puchar Kontynentalny, jest wciąż w dobrej formie. Po pierwszej tercji w konfrontacji z tyszanami Pasy prowadziły 2:0. Ślązacy bardzo dobrze prezentowali się jednak w grze w przewadze. Dublet zaliczył Jean Dupuy, a dwukrotnie podawał mu Michael Cichy. Po 60. minutach było 2:2. W dogrywce bramki nie padły. W rzutach karnych lepsi byli gospodarze. W rywalizacji do 4. zwycięstw jest 3-2 dla tyszan i w niedzielę odbędzie się mecz numer sześć

W drugim spotkaniu w najbardziej wyrównanej parze play-offów JKH GKS Jastrzębie pokonał KH Energa Toruń i prowadzi w serii 3-2. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła już w 50. sekundzie. Roman Rac podał do Martina Kasperlika, a Czech wpakował krążek do siatki. Po 5. minutach było 1:2. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 2:2, a druga odsłona była kluczowa dla losów meczu. Podopieczni Roberta Kalabera byli bardzo skuteczni, bo w ciągu sześciu minut do siatki kolejno trafili Roman Rac, Martin Kasperlik i reprezentant Polski Yauheni Kamaneu. Stalowe Pierniki próbowały odpowiedzieć, ale jastrzębianie w piątek byli lepsi. Wygrali 6:3, a Martin Kasperlik zaliczył hat tricka. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę, 13 marca w Toruniu. Mecz rozpocznie się o godz. 17. Jastrzębianom brakuje jednego zwycięstwa do awansu do półfinału.

Ćwierćfinały play-off PHL (do 4. zwycięstw)