31. kolejka PHL za nami

22 kolejka PHL. Cracovia nowym liderem tyszanie gora w derbach

31. kolejka PHL była pełna emocji. Na Stadionie Zimowym gospodarze wygrali po karnych z drużyną z Katowic 2:1. Po bardzo wyrównanych dwóch tercjach Re-Plast Unia Oświęcim wysunął się na prowadzenie i wygrał z JKH GKS Jastrzębie 3:1. Spotkanie Comarch Cracovia z TAURON Podhale Nowy Targ okazało się jednostronne – mecz zakończył się wynikiem 10:0.

Mecz drużyny GKS Tychy z GKS Katowice był wyrównany. Celny strzał dla Tyszan oddał Bartłomiej Jeziorski, a dla Katowiczan Hampus Olsson. Po nie rozstrzygniętej dogrywce, decydujący strzał w karnych oddał Jean Dupuy. Mecz zakończył się wynikiem 2:1.

Podobnie rozwijał się mecz Re-Plast Unii Oświęcim z JKH GKS Jastrzębie. Dopiero w trzeciej tercji Re-Plast wysunął się na prowadzenie. Szczególnie dobrze zaprezentował się Andrij Denyskin, który oddał dwa celne strzały. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1.

Mecz Comarch Cracovia z TAURON Podhale Nowy Targ był zupełnie jednostronny. Drużyna z Krakowa trafiła do bramki przeciwnika aż 10 razy.

• GKS Tychy – GKS Katowice 2:1 k. (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:0, k. 1:0)