Silesion.PL

serwis informacyjny

300 pracowników salonów outletowych FACTORY Gliwice rozpoczyna cykl bezpłatnych szkoleń branżowych

NEINVER 300 pracownikow salonow outletowych FACTORY Gliwice rozpoczyna cykl bezplatnych szkolen branzowych

NEINVER 300 pracownikow salonow outletowych FACTORY Gliwice rozpoczyna cykl bezplatnych szkolen branzowych

  • W Factory Retail Academy mieszkańcy Śląska podnoszą swoje kompetencje zawodowe, uczestnicząc w cyklu bezpłatnych szkoleń NEINVER – wiodącego operatora centrów outlet w Europie oraz lidera rynku w Polsce i Hiszpanii.
  • W profesjonalnych zajęciach z języka angielskiego i robotyki wzięło już udział 220 dzieci mieszkających w Gliwicach i okolicy.

Mieszkańcy Śląska pracujący w FACTORY Gliwice rozpoczynają właśnie cykl bezpłatnych szkoleń branżowych organizowanych przez Factory Retail Academy. Wyjątkowa przestrzeń wsparcia biznesu dla najemców i lokalnych społeczności powstała w outlecie w Gliwicach i jest pierwszym takim miejscem w kraju. To pilotażowy projekt NEINVER – lidera rynku outletów w Polsce i Hiszpanii oraz drugiego operatora tego segmentu w Europie.

Do udziału w profesjonalnym cyklu szkoleń zapisało się blisko 300 osób, pracownicy salonów outletowych FACTORY Gliwice – sprzedawcy, kierownicy sklepów i liderzy zespołów sprzedażowych. Spotkania w Factory Retail Academy obejmują cztery obszary, ważne dla sprawnego działania sklepu w obiekcie handlowym i generowania satysfakcjonujących wartości sprzedaży. To praktyczne warsztaty z zakresu zarządzanie zespołem, profesjonalnej obsługi klienta wraz z analizą kluczowych współczynników efektywności, Visual Merchandisingu oraz stylizacji. Prowadzą je wyspecjalizowani trenerzy zarówno z firm zewnętrznych jak i z zespołu NEINVER.

Zadaniem Factory Retail Academy jest wsparcie naszych partnerów biznesowych jak najlepszą wiedzą i narzędziami do jej efektywnego wykorzystania. Szkolenia prowadzone są metodami warsztatowymi, aktywizującymi uczestników. Opierają się na zasadzie „nauki przez doświadczenie” pozwalającej w praktyczny sposób poznać i zastosować przyswajane narzędzia i technikimówi Małgorzata Pastuszka, Center Manager FACTORY Gliwice w NEINVER.

Factory Retail Academy to miejsce nauki i pracy, skupiające aktywności dla partnerów biznesowych NEINVER prowadzących salony outletowe w śląskim outlecie oraz mieszkańców. Pilotażowy projekt został uruchomiony w FACTORY Gliwice, najmłodszym centrum największej sieci outletów w Polsce. Specjalnie zaaranżowana przestrzeń w pasażu handlowym jest wykorzystywana do szkoleń i treningów branżowych, procesów rekrutacyjnych najemców oraz spotkań biznesowych. W Akademii prowadzone są również bezpłatne zajęcia z robotyki dla najmłodszych mieszkańców Śląska, wcześniej również z języka angielskiego. Dostępna jest także biblioteka multimedialna dla dorosłych i dzieci.

Warsztaty z zakresu zarządzania zespołem zostały zaadresowane do kierowników i liderów zespołów w salonach outletowych i restauracjach. To porcja praktycznej wiedzy dotyczącej motywowania pracowników, pracy nad ich talentami i predyspozycjami ważnymi w codziennym zarządzaniu, sprawnego prowadzenia procesów rekrutacji oraz efektywnej pracy zespołu. Szkolenie dotyczące obsługi klienta to znane i popularne warsztaty w branży centrów handlowych, których kolejne odsłony mają wzmacniać skuteczność sprzedaży i pomóc w budowaniu efektywnej relacji sprzedawcy oraz klientów. Jak twierdzą fachowcy, systematyczny trening w tym obszarze jest kluczowy dla poprawy osiąganych wyników.

W ramach kursu, pracownicy salonów outletowych FACTORY przejdą również szkolenie z obsługi systemu monitorowania wyników salonów outletowych i centrów – autorskiego narzędzia „business Intelligence” stworzonego przez NEINVER dla najemców. Intensywny trening z obszaru Visual Merchandisingu ma pomóc prowadzącym salony outletowe w efektywnej prezentacji oferty, pokazując jak właściwe wyeksponowanie towaru i rozmieszczenie poszczególnych produktów sprzyja zarówno zaplanowanym zakupom jak i spontanicznym decyzjom klientów. Podczas warsztatów zaplanowano m.in. analizę skuteczności witryny, porady dotyczące rozmieszczenia towarów, naukę stylizacji manekinów i pracę z materiałami marketingowymi.

Największą grupę uczestników zgromadziło szkolenie z zakresu stylizacji, ważne szczególnie dla pracowników salonów z ofertą modową. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak dokonać szybkiej analizy sylwetki, dobrze dobrać fason i kolorystykę ubioru, a następnie przygotować stylizację podkreślającą atuty danej osoby i odpowiednio ją zaprezentować. Pracownicy salonów outletowych FACTORY poznają również najnowsze trendy w modzie 2022 roku.

Szkolenia w Factory Retail Academy potrwają przez całą wiosnę. Wszyscy najemcy FACTORY uczestniczą w nich bezpłatnie, a po zakończeniu warsztatów otrzymają certyfikaty ich ukończenia.

O NEINVER

NEINVER to hiszpańska, wielonarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. Ten wiodący zarządca centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugi pod względem wielkości w Europie posiada dwie marki własne: The Style Outlets i FACTORY. Firma NEINVER, założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet oraz 5 parkami handlowymi, współpracując z 800 markami w sześciu krajach europejskich: Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii. Zgodnie ze zobowiązaniem
do zrównoważonego rozwoju, NEINVER certyfikował 90% swojego portfolio obiektów handlowych w Europie w ramach BREEAM In-Use i zgodnie z czterema normami ISO (9001, 14001, 50001 i 45001).

NEINVER w Polsce zarządza siecią pięciu outletów FACTORY: w Warszawie (Annopol i Ursus), Krakowie, Poznaniu
i Gliwicach oraz parkiem handlowym Futura w Krakowie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author