Silesion.PL

serwis informacyjny

20. kolejka PHL. Lider pokonał mistrza Polski

20 kolejka PHL. Lider pokonal mistrza Polski

20 kolejka PHL. Lider pokonal mistrza Polski

Na lodowisku Satelita kibice oglądali pierwszorzędne widowisko. Walka pomiędzy mistrzem Polski GKS Katowice a liderem Polskiej Hokej Ligi Re-Plast Unią Oświęcim toczyła się do ostatniej sekundy. Goście wygrali 5:4 i zachowali pozycję lidera rozgrywek. Jutro dokończenie 20. kolejki, a w piątek Unia grać będzie w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego. 

Oświęcimianie potrafili lepiej wykorzystać błędy rywali. Znakomita była zwłaszcza druga tercja w wykonaniu drużyny prowadzonej przez Nika Zupancica, wygrana przez przyjezdnych 4:1. GieKSa nie poddała się. Na niecałe cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry krążek w bramce umieścił Maciej Kruczek i było 3:5. W 59 minucie i 15 sekundzie katowiczanie  doprowadzili do wyniku 4:5, a autorem trafienia był Matias Lehtonen. Obrońcy tytułu mistrzowskiego walczyli do końca. Dobrze prezentowali się bramkarze obu drużyn – John Murray i Kevin Lindskoug. 

W piątek Unia w słowackiej Nitrze rozpocznie zmagania w półfinale Pucharu Kontynentalnego. W piątek, 18 listopada polska drużyna zagra z ukraińskim HK Krzemieńczuk (godz. 14:30), w sobotę z włoskim Asiago Hockey (14:30) a w niedzielę na zakończenie turnieju ze słowackim HK Nitra (18:00). Do turnieju finałowego awansują dwa najlepsze zespoły. W poprzednim sezonie Puchar Kontynentalny wywalczyła Comarch Cracovia. 

Wcześniej w środę, 16 listopada odbędą się trzy spotkania 20. kolejki. Pasy zmierzą się na wyjeździe z drużyną z Sanoka. Comarch Cracovia ma na koncie sześć zwycięstw z rzędu. Tyszanie zagrają na lodowisku w Sosnowcu i są faworytem tej konfrontacji, bo już dwukrotnie w obecnym sezonie ograli Zagłębie. JKH GKS Jastrzębie czeka starcie z Tauron Podhale Nowy Targ. 

Wszystkie mecze będą transmitowane przez platformę www.polskihokej.tv.

20. kolejka PHL

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 4:5 (0:1, 1:3, 3:1)

Kolusz 29, Musioł 46, Kruczek 57, Lehtonen 60 – Ahopelto 15, Noworyta 33, Wanat 36, Szczechura 38, Denyskin 55.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024