18. kolejka PHL. Tyszanie awansowali do Turnieju Finałowego PP

18 kolejka PHL. Tyszanie awansowali do Turnieju Finalowego PP

W niedzielę, 30 października została rozegrana ostatnia kolejka drugiej rundy Polskiej Hokej Ligi. Na Stadionie Zimowym GKS Tychy pokonał KH Energa Toruń i awansował do Turnieju Finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się pod koniec grudnia.

Zgodnie z regulaminem do Turnieju Finałowego Pucharu Polski awansowały drużyny, które po dwóch rundach zajęły cztery najwyższe miejsca w tabeli PHL. W Turnieju Finałowym wystąpią obecny lider GKS Katowice, wicelider Re-Plast Unia Oświęcim, plasująca się na 3. miejscu Comarch Cracovia, która w poprzednim sezonie zdobyła to cenne trofeum oraz GKS Tychy, który wskoczył na 4. pozycję, wyprzedzając JKH.

Na Stadionie Zimowym przygotowano oprawę halloweenową. Niektórzy z kibiców przyszli w przebraniach, a miejscowi hokeiści mieli trykoty nawiązujące do Halloween. Fani już w 2. minucie oglądali bramkę, którą zdobył Ondrej Sedivy. Później obie drużyny miały problemy z trafieniem do bramki. W decydującej odsłonie najpierw wyrównującego gola strzelił Korenchuk, ale w 59. minucie Mroczkowski zdobył bramkę na 2:1.

Kolejne spotkanie wygrał lider GKS Katowice, który poradził sobie z Tauron Podhalem Nowy Targ. Dublety zaliczyli liderzy klasyfikacji kanadyjskiej, Bartosz Fraszko i Brandon Magee. Unia po zaciętej walce pokonała Zagłębie Sosnowiec.

JKH GKS Jastrzębie nieoczekiwanie przegrał u siebie z Marmą Ciarko STS Sanok. Przez 65 minut nie padła ani jedna bramka. Goście wygrali serię rzutów karnych 3:2.

18. kolejka PHL

• GKS TYCHY – KH ENERGA TORUŃ 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Sedivy 2, Mroczkowski 59 – Korenchuk 46

• RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Dyukov 52, Sołtys 59 – Sikora 23

• GKS KATOWICE – TAURON PODHALE NOWY TARG 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Fraszko 14, 54, Magee 42, 51 – Jelinek 19

• JKH GKS JASTRZĘBIE – MARMA CIARKO STS SANOK 0:1 w karnych (0:0, 0:0, 0:0, 0:0 d., 2:3 k.)