Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach na os. Tysiąclecia w dniach 15 i 26 sierpnia

Koncert Sanach na Stadionie Śląskim fot Park Sląski

Koncert Sanach na Stadionie Śląskim fot Park Sląski

Dwa wielkie koncerty na Stadionie Śląskim: Sanah i Andrea Bocelli wystąpią w sierpniu 2023 r.

Wydają się być jednymi z najbardziej oczekiwanych wydarzeń muzycznych tego lata – dwa duże koncerty, które odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Imprezy te, planowane na 15 sierpnia oraz 26 sierpnia, przyciągną miłośników muzyki z różnych zakątków Polski i zapewne dostarczą niezapomnianych emocji.

Pierwsza z koncertowych atrakcji to występ Sanah, obecnie jednej z najbardziej popularnych wokalistek w kraju. Jej stadionowa trasa, która wkrótce zawita do Chorzowa, zdaje się być wręcz skazana na sukces. Fani będą mieli okazję usłyszeć największe hity artystki, a to wszystko na Stadionie Śląskim, który z pewnością dostarczy wyjątkowej oprawy. Występ Sanah zaplanowano na 15 sierpnia, a pierwsze dźwięki zabrzmią o godzinie 20.30.

Nie mniejszym wydarzeniem będzie koncert współczesnej ikony muzyki – Andrei Bocelli. Artysta, ceniony za swoje wyjątkowe umiejętności wokalne i międzynarodową renomę, z pewnością przyciągnie rzesze fanów do Chorzowa. To nie tylko jedno z największych muzycznych wydarzeń w Polsce, ale także szansa na usłyszenie mistrza włoskiego belcanta na żywo. 26 sierpnia 2023 roku na Stadionie Śląskim zabrzmią jego największe przeboje, tworząc niesamowitą atmosferę i zachwycając publiczność swoim talentem.

Z uwagi na wielkość tych imprez masowych, organizatorzy podjęli działania w celu zminimalizowania uciążliwości dla mieszkańców osiedla Tysiąclecia. Wdrażane będą zmiany w organizacji ruchu drogowego, by zapewnić płynny przebieg wydarzeń oraz zapewnić komfort wszystkim uczestnikom.

  W tego typu przypadkach absolutnym priorytetem są mieszkańcy bezpośrednio sąsiadującego ze Stadionem Śląskim osiedla Tysiąclecia. Dlatego po raz kolejny wprowadzamy zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. To rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Doskonale wiemy o tym, że podczas tego typu imprez sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które  dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach. Stąd nasze działania – dodaje prezydent Katowic.

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach na os. Tysiaclecia w dniach 15 i 26 sierpnia

W dniach imprezy już od samego rana na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

W dniach 15 i 26 sierpnia wprowadzone zostaje rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecia. Dlatego ponownie – od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II. ZTM przewiduje dodatkowe kursy tramwajów. Szczegółowy harmonogram dostępny jest pod adresem https://rj.metropoliaztm.pl/

Zmiany w organizacji ruchu w Katowicach na os. Tysiaclecia w dniach 15 oraz 26 sierpnia

Ponadto w dniach 15 i 26 sierpnia 2023 roku, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. 

Koncert Sanah na Stadionie Śląskim już 15 sierpnia – Informacja o opłatach parkingowych

15 sierpnia zapowiada się być wyjątkowym dniem dla miłośników muzyki w Polsce, ponieważ na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się koncert najbardziej wziętej rodzimej wokalistki – Sanah. Jej pierwsza stadionowa trasa z pewnością zdążyła już przyciągnąć uwagę fanów, a sama artystka zaskakuje stale nowymi pomysłami i przebojami. To wyjątkowa okazja, by spędzić letni wieczór pod niebem gwiazd, delektując się jej muzyką. Start koncertu zaplanowano na godzinę 20.30, a emocje na pewno będą sięgać zenitu.

Jednak to nie jedyna informacja, którą warto mieć na uwadze. Organizatorzy postanowili wprowadzić opłatę ryczałtową za parking na terenie Parku Śląskiego w dniu koncertu. Dla wszystkich, którzy zamierzają przyjechać własnym środkiem transportu, warto wiedzieć, że przy Wjeździe Głównym będzie obowiązywała opłata w wysokości 30 zł, natomiast na parkingu przy ulicy Siemianowickiej – 20 zł. Ważne jest, że na parking przy ulicy Siemianowickiej kierowane będą autokary i busy. Jeśli więc planujesz przyjazd grupą, warto o tym pamiętać. Opłata za postój autokaru wynosi 120 zł, natomiast za busa – 100 zł. Należy mieć na uwadze, że rezerwacje miejsc parkingowych nie są możliwe, dlatego warto wcześniej zarezerwować sobie czas na przybycie i wziąć pod uwagę ograniczoną liczbę dostępnych miejsc. Co istotne, akceptowane będą zarówno płatności gotówkowe, jak i kartą.

Juz 15 sierpnia koncert Sanah na Stadionie Slaskim. Tego dnia obowiazuje oplata ryczaltowa za parking

Sanah, jak nie trudno zauważyć, stała się prawdziwą gwiazdą muzyczną, podbijając serca słuchaczy swoimi przebojami i charyzmą sceniczną. Jej koncerty to wyjątkowe spektakle, które przyciągają tłumy fanów. Nie bez powodu artystka zdobywa coraz większą popularność – nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Jej energia i pasja do tworzenia muzyki sprawiają, że każdy występ to niezapomniane przeżycie.

Przed samym koncertem warto także zwrócić uwagę na niezwykłe wydarzenie kulturalne – mural z wizerunkiem Sanah, ozdabiający jedną z kamienic w centrum Katowic. To dzieło sztuki autorstwa Rafała Olbińskiego zachwyca nie tylko fanów artystki, ale również miłośników sztuki ulicznej. Dzięki temu Sanah nie tylko zachwyca swoją muzyką, ale także staje się częścią miejskiej przestrzeni w niezwykle kreatywny sposób.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *