Silesion.PL

serwis informacyjny

Aktywny sierpień z MOSiR Katowice

Nordic walking w Katowicach fot. Magdalena Podgórska

Nordic walking w Katowicach fot. Magdalena Podgórska

Pierwsza połowa wakacji za nami. Niektórzy wykorzystali już urlopowe chwile, inni odliczają czas
do upragnionego wypoczynku . Dla osób korzystających z miejskich możliwości MOSiR Katowice przygotował szeroką ofertę zajęć sportowych, z których będzie można korzystać przez cały ostatni miesiąc wakacji.

Wakacje to najlepszy czas na plenerową aktywność ruchową – podkreśla Daniel Muc, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach.Szeroka oferta MOSiRu skierowana jest właściwie do każdej grupy wiekowej i pozwala na zadbanie o kondycję fizyczną oraz witalność. Jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch. Zajęcia są darmowe i bardzo zróżnicowane, każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Chodź z nami, chodź z kijami!”, czyli projekt sportowy w Katowicach. MOSiR Katowice
i Stowarzyszenie „W Kręgu Natury” popularyzują nordic walking. Oprócz filmów i materiałów instruktażowy dla uczestników, organizatorzy przygotowali aż 50 kijów do darmowego wypożyczenia. Zajęcia skierowane są właściwie dla każdego, niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej. Harmonogram: Trzy Stawy (start przy Wodnym Placu Zabaw) – poniedziałek 18:00; Bogucice (Park Bogucki) – wtorek 8:00; OS Hetman – wtorek 10:00 ORW; Zadole – wtorek 18:00; OS Podlesianka – środa 8:00; OS Witosa (plac Herberta)- środa 10:00; Nikiszowiec (Jantor) – środa 16:30; Murcki (Lodowisko Murcki) – środa 18:30; Giszowiec (Plac pod Lipami) – czwartek 18:00; Koszutka (boisko Rapid) – czwartek 17:30; Park Kościuszki (zbiórka pod Kościołem św. Michała Arachanioła) – piątek 18:00. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem 504 004 709.

Slow jogging to kolejna forma aktywności fizycznej odbywająca się na świeżym powietrzu. Przy współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), przy ul. Asnyka na bieżni nowoczesnego kompleksu, odbywają się darmowe treningi. Dzięki nowatorskiej metodzie truchtania profesora Hiroaki Tanaki, uczestnicy robiąc do 180 kroków na minutę nie męczą się i nie są narażeni na kontuzję, bóle mięśni, zakwasy. W czasie treningu mogą swobodnie rozmawiać bez zadyszki. Godzinne zajęcia odbywają się we wtorki i w czwartki o 10:00 oraz 20:00.

Bezpłatne lekcje jazdy na rolkach pod hasłem „Rozkręć kółka na Murckach” są organizowane
w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em. Zajęcia są dostosowane do poziomu grupy – wiek nie ma znaczenia. Rolkarstwo to sport, który rozwija kontrolę nad własnym ciałem, wyrabia kondycję i siłę. Dzieci muszą posiadać komplet ochraniaczy na nadgarstki, łokcie
i kolana oraz zaleca się, aby wszyscy uczestnicy byli wyposażeni w kask. Godzinne treningi odbywają się na Lodowisku Murcki (Park Murcki, ul. Pawła Kołodzieja) w czwartki o godz. 15:45
i 17:00 oraz w soboty o godz. 16.30 i 17:45. Na zajęcia obowiązują zapisy pod numerem 504 004 709.

Aqua Areobiku poprawia elastyczność mięśni, wysmukla sylwetkę i redukuje cellulit,
a na dodatek są jedną z form rehabilitacji po kontuzjach. Darmowe zajęcia odbywają się na ORW Rolna (ul. Nasypowa 65) od poniedziałku do czwartku o godz. 9:00, aby dołączyć do grupy należy zadzwonić pod numer 504 004 709.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *