Silesion.PL

serwis informacyjny

Zawodnik NHL zaprasza na mecz charytatywny do Bytomia

Zawodnik NHL zaprasza na mecz charytatywny do Bytomia

Zawodnik NHL zaprasza na mecz charytatywny do Bytomia

W sobotę, 24 września o godz. 17:00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zmierzy się z drużyną TVN24. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dziesięcioletniego Kuby Goniwiechy. –  Gorąco popieram tego typu działania, dzięki którym pomoc otrzymują najbardziej potrzebujący – zaprasza na mecz Jeff Chychrun, który w 1992 roku w barwach Pittsburgh Penguins zdobył Puchar Stanleya.

W sobotę w Bytomiu na tafli zobaczymy m.in. Mariusza Czerkawskiego, Ewelinę Lisowską i Romana Polko. Zagra także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. 

Osiem sezonów wśród najlepszych

Zapraszam na mecz, który odbędzie się 24 września. Gorąco popieram tego typu działania, dzięki którym pomoc otrzymują najbardziej potrzebujący. Zasiądź na trybunach i kibicuj! – zachęca do przyjazdu do Bytomia Jeff Chychrun, były gracz NHL. Kanadyjczyk grał osiem sezonów w najlepszej hokejowej lidze świata w Philadelphia Flyers, Los Angeles Kings, Pittsburgh Penguins i Edmonton Oilers. W sumie w NHL rozegrał 262 spotkań, a w 1992 roku zdobył z Pittsburgh Penguins Puchar Stanleya.

Pomoc dla Kuby

Dochód z charytatywnego meczu zostanie przeznaczony na leczenie Kuby Goniwiechy, który cierpi na chorobę Niemanna-Picka, nazywaną dziecięcym Alzheimerem. Urodził się 3 października 2011 roku jako zdrowy chłopiec. Przez pierwsze trzy lata rozwijał się prawidłowo, jako samodzielny trzylatek poszedł do przedszkola. Wtedy jego rozwój się zatrzymał. – Mijały lata, pojawiały się nowe objawy, padały kolejne diagnozy. W końcu padła ta ostateczna – choroba genetyczna metaboliczna Niemanna-Picka typ C, choroba śmiertelna i nieuleczalna – wspomina Anita Goniwiecha, mama Kuby. Dzisiaj Kuba nie jest już samodzielny. Dwa razy w tygodniu ma rehabilitację, która w jego chorobie jest niezbędna. W Polsce jest lek, który może zatrzymać postęp choroby, jednak koszt miesięcznego leczenia Kuby to około 12 tysięcy złotych.

Zebranie zauważalnej części kwoty potrzebnej na roczną kurację i podniesienie społecznej świadomości istnienia choroby określanej mianem dziecięcego Alzheimera to dwa główne cele meczu. Zeszłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 7:7, ponownie liczymy także na grad bramek i wspaniałe hokejowe emocje – mówi Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA, której podopiecznym jest Kuba Goniwiecha.

Bilety-cegiełki w cenie 30 zł można kupić online w portalu KupBilet.pl.

Organizatorami meczu są miasto Bytom i Bytomski Sport Polonia Bytom. Sponsorami Paweł Kobyliński, prezes HH Poland i Koksownia Bytom. Partnerem Fundacja Petralana.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author