Silesion.PL

serwis informacyjny

4. kolejka PHL. Lider kontra mistrz

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

W piątek, 16 września hokeiści powracają na taflę. Hitem kolejki będzie konfrontacja lidera rozgrywek GKS Tychy z obrońcą tytułu z Katowic. Do rywalizacji ligowej przystępuje Comarch Cracovia, która walczyła ostatnio w Hokejowej Lidze Mistrzów.

Na Stadionie Zimowym tyszanie podejmą GieKSę. Gospodarze prowadzą w tabeli PHL i mają za sobą dwa udane spotkania, wygraną z Zagłębiem Sosnowiec 3:1 i Podhalem Nowy Targ 6:1. W meczu z Szarotkami błyszczał Czech Roman Szturc, który zdobył dwie efektowne bramki. – W spotkaniu z Podhalem zagraliśmy lepiej niż przeciwko Zagłębiu, nasza gra sprawiała radość nam, jak i kibicom – mówił Filip Komorski,reprezentacyjny napastnik drużyny.

W Tychach liczą na dobrą frekwencję. Klub promuje akcję „Z Klasą na Zimowym”, w której bierze udział ponad 1600 uczniów. Za każdą obecność na spotkaniach GKS Tychy uczeń przy wejściu na Stadion Zimowy otrzymuje pieczątkę. Po zebraniu czterech na każdego uczestnika akcji czekają pierwsze nagrody. Do wygrania są m.in. klubowe gadżety, dedykowane krążki czy wspólny trening z hokeistami GKS Tychy. Najważniejsza jest jednak regularność i sumiennie przychodzenie na każdy mecz pięciokrotnych Mistrzów Polski. Katowiczanie mają za sobą jeden mecz ligowy, we wtorek wygrali z JKH GKS Jastrzębie na wyjeździe 2:1. Wcześniej bardzo dobrze prezentowali się w Hokejowej Lidze Mistrzów, gdzie pokonali ZSC Lions Zurych.

W Oświęcimiu gospodarzy czeka starcie z JKH GKS Jastrzębie. Unia udanie rozpoczęła rozgrywki, od wygranej z Szarotkami. Drużyna Roberta Kalabera niespodziewanie przegrała wszystkie trzy spotkania. – Nie spodziewaliśmy się, że tak będzie wyglądał początek sezonu. Każdy z nas musi się z tym zmierzyć – przyznawał w portalu hokej.net Maciej Urbanowicz, kapitan drużyny z Jastrzębia-Zdroju.

Do rywalizacji ligowej przystępuje Comarch Cracovia, która ambitnie walczy w Hokejowej Lidze Mistrzów, gdzie Pasy m.in. pokonały austriacką drużynę Villach SV. Drużyna Rudolfa Rohacka podejmie Podhale.

W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Zagłębie Sosnowiec zagra u siebie z KH Energa Toruń. Sosnowiczanie w dwóch meczach pokazali, że w tym sezonie każdy musi się z nimi liczyć, a Stalowe Pierniki rozpoczęły Polską Hokej Ligę od emocjonującego i wyrównanego starcia z Marmą Ciarko STS, wygranego 3:2.

Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024