Silesion.PL

serwis informacyjny

Zatrzymanie sutenerów w woj. śląskim: Małżeństwo z Bytomia podejrzane o organizowanie prostytucji

MAŁŻEŃSTWO Z BYTOMIA ODPOWIE ZA ORGANIZOWANIE SEKSBIZNESU

fot. Śląska Policja

Kryminalni z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili jednoczesną akcję na terenie kilku agencji towarzyskich w województwie śląskim. Efektem tego działania było zatrzymanie małżeństwa z Bytomia, podejrzanego o organizowanie prostytucji oraz czerpanie z tego nielegalnego procederu korzyści materialnych.

Policjanci wydziału kryminalnego od dłuższego czasu śledzili działalność 51-letniego mężczyzny oraz 43-letniej kobiety, którzy jak się okazało, od wielu lat zajmowali się nielegalnym procederem. Według ustaleń śledczych, podejrzani zwerbowali co najmniej kilkanaście kobiet, które zmuszali do świadczenia usług seksualnych. Organizowali dla nich miejsca, gdzie miały odbywać się spotkania z klientami oraz sesje fotograficzne, a także zamieszczali ogłoszenia na różnego rodzaju portalach erotycznych, promując nielegalne usługi.

Po zebraniu obszernego materiału dowodowego, kryminalni przystąpili do działań operacyjnych, w wyniku których wspomniane małżeństwo zostało zatrzymane. Mężczyzna został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania, natomiast jego żona została schwytana w jednej z agencji towarzyskich w Bytomiu.

Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli ważne dowody, takie jak zapiski z rozliczeniami seksbiznesu, telefony komórkowe, karty SIM, nośniki pamięci oraz komputery. Działalność sutenerów miała trwać przynajmniej przez 8 lat, a liczba wykorzystywanych prostytutek wynosiła co najmniej kilkanaście. Rekrutowali je zarówno poprzez swoje doświadczenie w branży, jak i za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczanych na portalach o charakterze erotycznym.

MALZENSTWO ODPOWIE ZA ORGANIZOWANIE SEKSBIZNESU
fot. Śląska Policja

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej w Gliwicach, gdzie usłyszeli zarzuty związane z organizowaniem, ułatwianiem oraz czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji innych osób, co stało się dla nich źródłem dochodu. Decyzją sądu, 51-letni mężczyzna trafi do aresztu na okres najbliższych 3 miesięcy, natomiast jego żona poddana została policyjnemu dozorowi.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratura Rejonowa Gliwice Wschód, gdzie usłyszeli zarzuty związane z organizowaniem, ułatwianiem i czerpaniem korzyści majątkowej z prostytucji innych osób, z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. 51-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, a jego żona została objęta policyjnym dozorem. Grozi im do 7,5 roku więzienia.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze