Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagłębie podpisało umowę z Muzeum Historycznym w Lubinie

Zaglebie podpisalo umowe z Muzeum Historycznym w Lubinie

Zaglebie podpisalo umowe z Muzeum Historycznym w Lubinie

Od dzisiaj na stronie internetowej bibliotekamiedziowa.pl będą pojawiać się materiały związane z bogatą historią Zagłębia Lubin. Wszystko to za sprawą umowy o współpracę z Muzeum Historycznym w Lubinie.

Historia klubu sięga lat 40. XX wieku. To bardzo ważna inicjatywa nie tylko dla sympatyków KGHM Zagłębia, ale także dla całego miasta i Regionu Miedziowego. W ciągłej pogoni za sukcesami i rozwojem nie można zapominać o wszystkich ludziach, miejscach, wydarzeniach, które kształtowały Klub od początku istnienia. Z tego też powodu dzisiaj została parafowana współpraca z Muzeum Historycznym w Lubinie, reprezentowanym przez Dyrektora Marka Zawadkę.

– Bardzo się cieszymy, że została nawiązana współpraca z Muzeum, dzięki czemu na stronie Biblioteki Cyfrowej Zagłębia Miedziowego będą pojawiać się archiwalne materiały dotyczące Zagłębia Lubin. Mamy piękną, 75-letnią historię, którą warto przekazywać kolejnym pokoleniom. I kto wie? Być może wśród naszych kibiców jest kilku pasjonatów, których zbiory mogą wzbogacić i tak już bogatą kolekcję Biblioteki. Dlatego takie inicjatywy jak ta, trzeba wspierać – dodaje Marek Wachnik

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024