Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła Płock z drużyną piłki nożnej kobiet

Wisla Plock z druzyna pilki noznej kobiet

Wisla Plock z druzyna pilki noznej kobiet

Do niebiesko-biało-niebieskiej rodziny dołącza drużyna piłki nożnej kobiet. Po raz pierwszy w historii, w sezonie 2021/22 żeński zespół Wisły Płock występował będzie na poziomie III ligi.

Piłka nożna kobiet w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. W odpowiedzi na jej rosnące zainteresowanie, Wisła Płock zdecydowała się powołać do życia seniorską drużynę kobiet, a występować w niej będą zawodniczki, które do tej pory mogliśmy oglądać w barwach Królewskich Płock. W tym sezonie Wiślaczki rywalizować będą na poziomie III ligi, której zasięg obejmuje województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Poprzednią kampanię, jeszcze jako Królewscy, drużyna zakończyła na 3. miejscu w ligowej tabeli.

O takim ruchu myśleliśmy już od dłuższego czasu. Kobieca piłka nożna notuje w ostatnim czasie istotny rozwój w naszym kraju, drużyny notują stały progres sportowy i wizerunkowy. Cieszy też fakt, że pojawiają się nowe, żeńskie ekipy, również w innych klubach ekstraklasy, jak ostatnio w Rakowie Częstochowa czy Lechu Poznań. Teraz do tego zaszczytnego grona dołącza również Wisła Płock – powiedział dyrektor marketingu Wisły Michał Łada.

Bardzo się cieszę, że obie strony zobaczyły potencjał w tej współpracy i to, że razem możemy się rozwijać. Wisła Płock pomoże swoim doświadczeniem, a od zaangażowania zawodniczek, już w barwach Wisły Płock, będzie zależało, jak to będzie dalej wyglądało. Od kilku miesięcy mówimy, że inwestujemy w przyszłość i tak też traktujemy tę współpracę. Wierzymy w to, że będzie ona owocna dla każdej ze stron i wspólnie przyniesiemy dużo radości mieszkańcom miasta Płocka – powiedział prezes klubu Tomasz Marzec.

Reprezentując taką markę jak Wisła Płock, będziemy mieli o wiele większe szanse, żeby się rozwinąć i zrobić coś fajnego dla piłki kobiecej. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwi – dodaje Adrian Piankowski, trener drużyny kobiet Wisły Płock.

Kadrę żeńskiej drużyny Wisły Płock tworzą: Julia Asakowska, Aleksandra Bielicka, Natalia Borowska, Kinga Brzezińska, Karolina Ejman, Oliwia Gołębiewska, Natalia Gonta, Marta Hućko, Julia Janiszewska, Daria Kusa, Klaudia Łyzińska, Natalia Marciniak, Agnieszka Potrzebska, Emanuela Przeradzka, Oliwia Stasińska, Klaudia Stradomska, Aleksandra Synowiec, Dorota Szalińska, Wiktoria Wiączek, Aleksandra Zając, Maja Zielińska oraz trenerzy: Adrian Piankowski i Łukasz Grabowski.

Pierwsza okazja, żeby zobaczyć niebiesko-biało-niebieskie zawodniczki w akcji już w niedzielę 5 września. W ramach 2. kolejki III ligi kobiet Wisła Płock zmierzy się z AKS Zły. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego. Serdecznie zapraszamy na trybuny!

Fot. Paulina Rogalska / Wisła Płock S.A.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024