Silesion.PL

serwis informacyjny

Comarch Cracovia odniosła historyczne zwycięstwo w Hokejowej Lidze Mistrzów

Comarch Cracovia EC Villach SV

Comarch Cracovia EC Villach SV

To był bardzo udany weekend dla drużyn Polskiej Hokej Ligi. W sobotę, 3 września GKS Katowice po kapitalnym meczu pokonał w Hokejowej Lidze Mistrzów ZSC Lions Zurych, a w niedzielę Comarch Cracovia wygrała z austriackim EC Villach SV.

Katowiczanie sprawili ogromną niespodziankę, pokonując na lodowisku Jantor ZSC Lions, jedną z najsilniejszych drużyn w Europie. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 po dogrywce.

W niedzielę, Pasy, które w piątek w pierwszej kolejce Champions Hockey League przegrały z niemieckim Straubing Tigers 0:4, walczyły u siebie z EC Villach SV. Austriacy na inaugurację polegli 0:7 ze szwedzkim Färjestad BK, a w Krakowie nie mogli skorzystać z ośmiu zawodników, bo drużynę dopadł wirus żołądkowy.

Po dwóch tercjach na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. W polskiej drużynie znakomicie spisywał się Martin Kasperlik, który zdobył obie bramki. W trzeciej tercji jeden z obrońców gości zgubił krążek, dopadł do niego Roman Rac, który pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Wynik ustalił reprezentant Polski Mateusz Michalski, który w końcówce wpakował krążek do pustej bramki. Pasy wygrały 4:2 i odniosły pierwsze historyczne zwycięstwo w Champions Hockey League.

Następny mecz w Lidze Mistrzów Pasy zagrają 9 września na wyjeździe ze Straubing Tigers. Dzień wcześniej, 8 września GKS Katowice zmierzy się na wyjeździe w starciu z ZSC Lions.

Natomiast w piątek, 9 września rozpocznie się nowy sezon Polskiej Hokej Ligi. W pierwszej kolejce JKH GKS Jastrzębie zagra z Zagłębiem Sosnowiec (godz. 18), a Re-Plast Unia Oświęcim zmierzy się z Podhalem Nowy Targ (godz. 19).

2. kolejka Hokejowej Ligi Mistrzów

  • Comarch Cracovia – EC Villach SV (Austria) 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Kasperlik 9, 33, Rac 49, Michalski 59 – Tomazević 11, Mattinen 36

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023