Silesion.PL

serwis informacyjny

Za nami Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Katowicach

fot. KAW

6 kwietnia Katowice były świadkiem wyjątkowego wydarzenia sportowego – Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. Impreza ta odbyła się na Basenie Burowiec i została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice. To pierwsze w tym roku zawody międzynarodowe w Polsce w Ratownictwie Wodnym o takim prestiżu.

W zawodach udział wzięło aż 206 zawodników. Bardzo nas cieszy tak liczne zainteresowanie. Jest to niespełna 50 osób więcej niż trzy lata temu, gdy pierwszy raz mieliśmy przyjemność organizować w naszym mieście zawody tej rangi – mówi Tomasz Szpyrka, dyrektor Katowickich Basenów.

W zawodach startowało 14 klubów z Polski i Czech. Wśród nich znalazły się: MKS CKS SMS Szczecin, Dolnośląskie WOPR, Drużyna WOPR Sosnowiec, MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle, Oddział Miejski WOPR Katowice, Stołeczne WOPR, MS VZS ČČK Knrov, VZS Mlada Bolesłav, WOPR Ruda Śląska, WOPR Oddział w Skierniewicach, WOPR, w Tomaszowie Maz., WOPR Wielkopolska, WOPR Zabrze, WOPR Ostrołęka. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do rywalizacji i wymiany doświadczeń pomiędzy ratownikami wodnymi z obu krajów.

Statystyka medalowa i pobite rekordy

Zawody były bardzo emocjonujące. Na szczycie zdecydowanie plasowała się drużyna CKS Szczecin. W pięciu klasyfikacjach: Senior, Junior, Junior mł., Młodzik oraz Open znalazła się na pierwszym miejscu i zdeklasowała konkurencję. W ogólnej klasyfikacji na drugim miejscu znalazła się grupa z WOPR Ruda Śląska, a na trzecim WOPR Wielkopolska.

Były to pierwsze zawody w tym roku w Polsce, które stworzyły przestrzeń dla zawodników do sprawdzenia się oraz zaprezentowania przed Mistrzostwami Świata w Gold Coast w Australii. Mamy nadzieję, że obecny na widowni trener reprezentacji Polski powoła tych, którzy dzisiaj okazali się najlepsi na Basenie Burowiec – dodaje Tomasz Szpyrka.

Podczas zawodów zostało pobitych aż pięć rekordów Polski. W dwóch kategoriach dokonał tego zawodnik MKS CKS SMS Szczecin, zawodnik WOPR Wielkopolska oraz dwie zawodniczki z MUKS WOPR Kędzierzyn-Koźle i WOPR Wielkopolska.

Wydarzenie to jest owocem współpracy z Urzędem Miasta Katowice, Katowickimi Wodociągami oraz Śląskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym w Katowicach to nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również możliwość promocji ratownictwa wodnego oraz bezpieczeństwa na wodach, co stanowi niezwykle istotny element edukacji społecznej i prewencji w dziedzinie bezpieczeństwa.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024