Silesion.PL

serwis informacyjny

Z zamiłowania do hokeja na lodzie – Mistrzostwa Polski Amatorów 50+ w Katowicach-Janowie

fot. FADH

Mistrzostwa Polski Amatorów to cykl turniejów, w których uczestniczą drużyny z całego kraju. Pierwsza edycja tych zawodów miała miejsce w 2002 roku, a od tego czasu wydarzenie to zyskało ogromną popularność, stając się stałym punktem kalendarza hokejowego na zakończenie każdego sezonu.

Mistrzostwa Polski Amatorów w kategorii wiekowej 50+ odbędą się w dniach 22-24 marca 2024 roku. Impreza odbędzie się na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie. To pierwsza edycja turnieju MPA +50, który otrzymuje wsparcie miasta Katowice, a MOSiR zapewnia profesjonalną obsługę i infrastrukturę dla tego wydarzenia – mówi Daniel Muc, dyrektor Katowickiego MOSiRu.

W roku 2024 zaplanowano przeprowadzenie 11 turniejów, w których łącznie weźmie udział 105 drużyn i około 1700 zawodników z całego kraju. Mistrzostwa odbywają się na pełnowymiarowych lodowiskach, podzielonych na 5 poziomów, zwanych dywizjami. Dodatkowo organizowane są Mistrzostwa Polski Amatorów Małych Lodowisk.

W 2022 roku obchodzono 20-lecie MPA

Hokej na lodzie nie tylko dostarcza rozrywki, ale także promuje zdrowy tryb życia, ducha rywalizacji fair play oraz determinację w dążeniu do celu. Uczestnicy turnieju reprezentują różne grupy wiekowe, od 18 do 88 lat, pochodzące z różnych regionów Polski. Ci amatorzy hokeja, którzy na co dzień mogą być zajęci różnymi obowiązkami, wieczorami łączą siły we wspólnej pasji – grze w hokeja na lodzie. Mistrzostwa Polski Amatorów stanowią coroczne święto polskiego hokeja, podsumowując sezon treningów i rozgrywek ligowych.

W tegorocznej edycji turnieju weźmie udział 10 drużyn: Chemik Kędzierzyn-Koźle, Cracovia, Gdańsk 50, Grizzlies Gdynia, Katowickie Byki, Naprzód Janów, Nesta Toruń, Podhale Nowy Targ, Sokół Śląsk oraz STV Katowice. Liczba zgłoszonych zawodników wynosi 167. Najstarszy uczestnik, reprezentujący drużynę Nesty z Torunia, ma 77 lat. Średnia wieku uczestników turnieju wynosi 55,27 lat – mówi Natalia Konicz z Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja

Pomysł zorganizowania turnieju w kategorii wiekowej +50 narodził się dwa lata temu wśród hokeistów amatorów z Katowic, gdzie trenuje wielu starszych graczy. W 2023 roku turniej odbył się w Poznaniu, zmierzyło się w nim 5 drużyn. W tym roku, podczas katowickiej edycji, weźmie udział 10 drużyn. Niemal połowa z nich – 4 drużyny – to zawodnicy reprezentujący miasto Katowice.

fot. FADH

Ruch hokejowy zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie

Organizacją całego cyklu turniejów Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie zajmuje się Federacja Amatorskich Drużyn Hokeja. Jednym z współorganizatorów turnieju jest drużyna Katowickie Byki, której historia sięga 2011 roku, gdy zaczęła ona rywalizację w Mistrzostwach Polski Amatorów na poziomie I i II dywizji. Drużyna bierze udział w turnieju od samego początku istnienia, reprezentując osoby w wieku od 35 do 50 lat. Dodatkowo uczestniczy w Śląskiej Amatorskiej Lidze hokeja na lodzie na I i II poziomie rozgrywkowym.

Federacja stale poszerza grono uczestniczących drużyn na kolejnych poziomach rozgrywkowych, umożliwiając setkom graczy czynny udział w wydarzeniach hokejowych rangi mistrzowskiej. Właśnie dzięki takim działaniom, sport amatorski rozwija się w Polsce tak szybko.

Wszystkie mecze będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Federacji Amatorskich Drużyn Hokeja: https://www.Youtube.com/@FADH_MPA

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024