Silesion.PL

serwis informacyjny

Wyniki Polaków z 3 dnia MŚ Amatorskiego MMA 2019 w Bahrajnie

Za nami trzeci dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie, w którym Polacy stoczyli swoje kolejne boje.

Zwycięsko z walk o finał wyszedł dziś Emil Piątek i Błażej Romanowski. Klaudia Syguła, mimo świetnej postawy w klatce, musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Emil po kapitalnej i bardzo ciężkiej walce wygrał na punkty z faworyzowanym Hiszpanem i jest w finale mistrzostw świata! relacjonuje Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji. – Jutro zmierzy się w nim z Rosjaninem, który pokonał dzisiaj Kazacha. Równie ciężki i także zakończony zwycięstwem bój stoczył w półfinale Błażej Romanowski. Dwie rundy zapasów i wymian ciężkich ciosów z obu stron. W trzeciej Błażej pokazał ogromny charakter i mimo zmęczenia przełamał w końcu twardego Rosjanina. Zdobył dwa obalenia i dosiad.

Było blisko skończenia przed czasem, ale ostatecznie jest jednogłośna decyzja i miejsce w finale. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, bo Klaudia po trudnej pierwszej rundzie z bardzo mocną naturalizowaną Brazylijką w barwach Bahrajnu, w drugiej walczyła świetnie, przeważając zarówno w stójce, jak i parterze. Zapowiadało się, że w trzeciej odsłonie starcia przewaga będzie tylko rosła. Niestety jeden błąd w samej końcówce drugiej rundy dał rywalce zwycięstwo przez balachę. Klaudia zakończyła więc turniej na ćwierćfinale. Prywatnie jestem bardzo dumny z całej trójki.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek pokonał Antonio Josepa Marti Segarra (Hiszpania) większością decyzją sędziów (29-28, 28-28, 29-28)
  • Waga ciężka 120.2 kg (265 lbs) Błażej Romanowski pokonał Zaurbeka Magomedova (Rosja) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
  • Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn) pokonała Klaudię Sygułę przez poddanie (balacha), 2:52, runda 2

W czwartym dniu turnieju aż trójka Polaków będzie toczyć walki o złote medale, do wspomnianych wyżej Emila i Błażeja dołączy bowiem Magda Czaban.

Zestawienia polskich zawodników na czwarty dzień mistrzostw:

  • Waga atomowa 47,6 kg (105 lbs) Magdalena Czaban vs. Nadine Abbott Bissett (Irlandia)
  • Waga ciężka 120.2 kg (265 lbs) Błażej Romanowski vs. Rustam Ashurbekov (Rosja)
  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs. Nikita Kulshin (Rosja)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024