Silesion.PL

serwis informacyjny

WUF11 szansą na promocję Górnego Śląska. Atrakcje dla mieszkańców podczas 11. sesji Światowego Forum Miejskiego

Między 26 a 30 czerwca Katowice będą gościć ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką miejską. Światowe Forum Miejskie WUF11 organizowane jest przez UN-Habitat (agendę ONZ), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. To prestiżowe wydarzenie przyciągnie tysiące uczestników z całego świata: architektów, urbanistów i ekologów.

Hasło WUF11 to: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce

To największe wydarzenie dotyczące rozwoju miast w tej części Europy. W poprzednich latach światowi eksperci gościli w Barcelonie, Rio de Janeiro czy Abu Zabi. Kolejnym gospodarzem spotkania jest stolica Górnego Śląska, czyli Katowice – symbol polskiej, udanej transformacji.

WUF11 to inspirujące wystąpienia i dyskusje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tematy poruszane przez pięć dni wydarzenia będą związane z siedmioma obszarami tematycznymi (dialogami), m.in.: „Zielona przyszłość miast”, „Innowacje i technologie” czy „Budowanie odporności miast”.

Na uczestników wydarzenia czeka wizyta w Strefie Urban EXPO, gdzie wystawcy mają możliwość zaprezentowania swoich najlepszych praktyk. Znajdzie się tam też Pawilon Polski. Będzie on konstrukcją o powierzchni 500 m2, a jego bryła ma podkreślać charakterystyczne motywy polskiego krajobrazu architektonicznego.

11 stref WUF na mieście

Silent disco, koncert, kino plenerowe, a może zajęcia jogi? Każdy podczas WUF11 znajdzie coś dla siebie! Poza MCK będą funkcjonowały różnorodne Strefy, takie jak Miasteczko Młodych w Parku Boguckim, Strefa Centrum na katowickim rynku czy Strefa Miasta Muzyki na deptaku przy ulicy Mariackiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic i gości do skorzystania z różnorodnych atrakcji!

Udział w imprezie jest darmowy. Wystarczy się zarejestrować.

Aby to zrobić należy wypełnić formularz rejestracyjny. Szczegółowe informacje na temat zapisów i wydarzenia dostępne są na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/wuf11

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).