Silesion.PL

serwis informacyjny

WUF11 szansą na promocję Górnego Śląska. Atrakcje dla mieszkańców podczas 11. sesji Światowego Forum Miejskiego

WUF11 Swiatowe Forum Miejskie Katowice 2022

WUF11 Swiatowe Forum Miejskie Katowice 2022

Między 26 a 30 czerwca Katowice będą gościć ekspertów i wszystkich zainteresowanych tematyką miejską. Światowe Forum Miejskie WUF11 organizowane jest przez UN-Habitat (agendę ONZ), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Miasto Katowice. To prestiżowe wydarzenie przyciągnie tysiące uczestników z całego świata: architektów, urbanistów i ekologów.

Hasło WUF11 to: „Zmieniamy nasze miasta dla lepszej przyszłości”.

Pierwsze takie wydarzenie w Polsce

To największe wydarzenie dotyczące rozwoju miast w tej części Europy. W poprzednich latach światowi eksperci gościli w Barcelonie, Rio de Janeiro czy Abu Zabi. Kolejnym gospodarzem spotkania jest stolica Górnego Śląska, czyli Katowice – symbol polskiej, udanej transformacji.

WUF11 to inspirujące wystąpienia i dyskusje w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Tematy poruszane przez pięć dni wydarzenia będą związane z siedmioma obszarami tematycznymi (dialogami), m.in.: „Zielona przyszłość miast”, „Innowacje i technologie” czy „Budowanie odporności miast”.

Na uczestników wydarzenia czeka wizyta w Strefie Urban EXPO, gdzie wystawcy mają możliwość zaprezentowania swoich najlepszych praktyk. Znajdzie się tam też Pawilon Polski. Będzie on konstrukcją o powierzchni 500 m2, a jego bryła ma podkreślać charakterystyczne motywy polskiego krajobrazu architektonicznego.

11 stref WUF na mieście

Silent disco, koncert, kino plenerowe, a może zajęcia jogi? Każdy podczas WUF11 znajdzie coś dla siebie! Poza MCK będą funkcjonowały różnorodne Strefy, takie jak Miasteczko Młodych w Parku Boguckim, Strefa Centrum na katowickim rynku czy Strefa Miasta Muzyki na deptaku przy ulicy Mariackiej. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Katowic i gości do skorzystania z różnorodnych atrakcji!

Udział w imprezie jest darmowy. Wystarczy się zarejestrować.

Aby to zrobić należy wypełnić formularz rejestracyjny. Szczegółowe informacje na temat zapisów i wydarzenia dostępne są na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/wuf11

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author