Silesion.PL

serwis informacyjny

Wpływ polityki Arabii Saudyjskiej na ceny paliw [prognozy]

Na zdjęciu Marek Wcisło, Dyrektor ds. Partnerstwa w firmie 4Trans Factoring

Po spadku cen ropy naftowej dwa tygodnie temu, ceny ponownie się odbiły osiągając 80 dolarów za baryłkę w ubiegłym tygodniu. W nadchodzącym tygodniu, wraz z ponownym wzrostem cen ropy Brent, oczekuje się, że paliwo ustabilizuje się lub wzrośnie o 1-3 groszy na litrze.

W Arabii Saudyjskiej miało miejsce kluczowe wydarzenie, które będzie miało trwały wpływ na światowe rynki ropy naftowej. Ministerstwo Energii Arabii Saudyjskiej zaleciło Aramco, największemu koncernowi paliwowo-chemicznemu na świecie, utrzymanie produkcji ropy na poziomie 12 milionów baryłek dziennie, wstrzymując wszelkie plany ekspansji. Decyzje te są zgodne z długoterminową strategią Arabii Saudyjskiej, której celem jest zabezpieczenie zasobów ropy naftowej dla przyszłych pokoleń i skuteczne zarządzanie konsumpcją krajową. Zmiana polityki niesie ze sobą także głębokie implikacje dla światowego rynku ropy naftowej i skomplikowanych relacji między Arabią Saudyjską a Stanami Zjednoczonymi. Co za tym idzie, oczekuje się, że zmiana polityki wywrze znaczący wpływ na światowe rynki ropy naftowej i trwałe partnerstwo energetyczne między Arabią Saudyjską a Stanami Zjednoczonymi.

Autorem komentarza jest Marek Wcisło, Dyrektor ds. Partnerstwa w firmie 4Trans Factoring

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024