Silesion.PL

serwis informacyjny

WOŚP: Wygraj podróż autobusem śladami Kazimierza Kutza

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ponownie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i zachęca do udziału w dziesięciu licytacjach. Zwycięzcy każdej z nich będą mogli wybrać się w podróż magicznym autobusem śladami powieści „Piąta strona świata” Kazimierza Kutza.

Tym razem GZM przygotowała aukcje we współpracy z PKM Świerklaniec i Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. To właśnie dyrektor teatru, Robert Talarczyk, będzie pełnił funkcję przewodnika, który przybliży zwycięzcom aukcji niezwykły świat Kazimierza Kutza.

Spotkamy się w specjalnym autobusie, który będzie również sceną, którym zawiozę państwa w różne magiczne miejsca w Katowicach, gdzie rozgrywa się akcja „Piątej strony świata” – zapowiada Robert Talarczyk, który podzieli się z pasażerami wieloma ciekawymi historiami na temat śląskiego reżysera i jego twórczości. – Liczba miejsc jest ograniczona, zapraszam serdeczne do udziału w licytacjach – dodaje.

Na zdjęciu Robert Talarczyk

Na aukcjach WOŚP dostępne jest 10 podwójnych zaproszeń – każde licytowane na odrębnej aukcji. Licytować można do 9 lutego, zaś sama podróż teatralnym autobusem odbędzie się w maju tego roku. Uczestnicy odwiedzą takie miejsca jak osiedle Nikiszowiec czy dom, w którym urodził się Kazimierz Kutz. Podczas licznych postojów będzie można spotkać aktorów Teatru Śląskiego, którzy podzielą się dodatkową wiedzą na temat odwiedzanych lokacji.

„Piąta strona świata” to opowieść o Górnym Śląsku zawarta we wspomnieniach człowieka, który próbuje rozwiązać rodzinną tajemnicę z przeszłości. Na deskach Teatru Śląskiego wkrótce będzie można zobaczyć adaptację debiutanckiej powieści Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia.

Licytacje dostępne na Allegro: https://allegro.pl/kategoria/wyjatkowe-chwile-301130?string=podróże-po-piątej

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024