Silesion.PL

serwis informacyjny

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2022 na Stadionie Śląskim

11 listopada Gorny Slask Stadion Slaski

11 listopada Gorny Slask Stadion Slaski

11 listopada na Stadionie Śląskim odbędą się Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości. Tego dnia nie zabraknie uroczystego odśpiewania hymnu, wielkiej wystawy militariów oraz występów muzycznych i atrakcji dla najmłodszych. Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Zakopower, a wstęp na całość będzie bezpłatny.

PROGRAM WYDARZENIA:

 • 12:00 – prezentacja programu, atrakcji i występów artystycznych
 • 12:05 – występ orkiestr górniczych
 • 12:40 – występ grupy Mażoretek „AKCENT”
 • 13:00 – uroczyste odśpiewanie hymnu oraz przelot samolotów wojskowych
 • 13:30 – koncert orkiestry Śląskiej Policji
 • 13:50 – Pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum

KONCERTY:

 • 14:15 – Zespół SLOW SUNSET
 • 15:00 – Zespół SMKKPM
 • 16:00 – Zespół KOLORY
 • 17:00 – ZAKOPOWER
 • 18:15 – planowany koniec wydarzenia

O godzinie 12:00 bramy Stadionu Śląskiego będą otwarte dla publiczności,  następnie rozpoczną się występy orkiestr górniczych, orkiestr Polskiej Grupy Górniczej KWK „Staszic oraz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. O godzinie 13:00 nastąpi uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Całość dopełni koncert orkiestry Śląskiej Policji, pokaz Sztuk Walki Polskiego Związku Signum Polonicum oraz przelot samolotów wojskowych.

Na uczestników wydarzenia czeka wielka wystawa militariów, na której będzie można zobaczyć broń i amunicję, armaty, wyrzutnię rakiet, działo przeciwlotnicze oraz pojazdy wojskowe.  Ponadto pojawi się szereg ekspozycji instytucji wojewódzkich, służb mundurowych i jednostek wojskowych, gdzie poza stoiskami promocyjnymi będą także prezentowały swoje wyposażenie.

W programie wydarzenia znalazły się również atrakcje dla najmłodszych, takie jak strzelnica laserowa, dmuchańce, a także samochodziki elektryczne, kolejka torowa czy euro bungee. Wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze strefy wirtualnej rzeczywistości czy strefy malowania na buziach. Nie zabraknie też foodtrucków „Żarciowozy” z różnorodnym menu, z daniami na ciepło i napojami.

Podczas wydarzenia nie zabraknie również występów muzycznych. Od godziny 14:15 na scenie pojawią się zespoły: Slow Sunset, SMKKPM – Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn oraz Kolory. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim odbędą się 11 listopada. Wstęp na teren imprezy możliwy będzie od godziny 12:00. O godzinie 13:00 wszyscy zgromadzeni odśpiewają hymn narodowy. Zarówno wejście jak i wszelkie atrakcje będą darmowe. Więcej informacji o wydarzeniu znaleźć można na stronie stadionslaski.pl oraz w mediach społecznościowych obiektu.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

źródło: Stadion Śląski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024