Silesion.PL

serwis informacyjny

Wisła Kraków Amp Futbol w weekend zagra o mistrzostwo Polski!

Wisla Krakow Amp Futbol w weekend zagra o mistrzostwo Polski

Wisla Krakow Amp Futbol w weekend zagra o mistrzostwo Polski

6 i 7 listopada 2021 roku na stadionie Prądniczanki odbędzie się finałowy turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który zdecyduje o tym, komu w udziale przypadnie złoty medal tegorocznych rozgrywek. Wśród pretendentów jest drużyna Białej Gwiazdy, która przez weekendem zajmuje w tabeli pozycję lidera.

Udany początek rozgrywek

Trwający sezon dla krakowskiej Wisły rozpoczął się bardzo dobrze. Na turnieju rozegranym w Poznaniu Biała Gwiazda udowodniła, że będzie liczyć się w walce o najwyższe cele. Cztery wygrane spotkania, dziewięć strzelonych bramek, zero straconych. Taki obrót spraw spowodował, że to Wiślacy mogli cieszyć się z pozycji lidera już po pierwszym ligowym turnieju.

W Bielsku-Białej z jedną przegraną

Następna kolejka odbyła się w Bielsku-Białej, gdzie Wiślacy chcieli kontynuować dobrą passę wygranych meczów w lidze. Rozgrywki zaczęły się dla graczy spod Wawelu bardzo dobrze, od wygranej z Legią Warszawa 2:0. W kolejnym starciu krakowianie zmierzyli się z Widzewem Łódź, a potyczka zakończyła się efektownym zwycięstwem 12:0. Spotkanie z gospodarzami, ekipą TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała, było prawdziwym hitem tej serii gier, jednak zakończonym dla krakowian podwójnie pechowo. Nie dość, że Wiślacy musieli uznać wyższość rywali i tym samym zakończyli efektowną serię czternastu meczów bez porażki, to na domiar złego poważnej kontuzji w tym meczu doznał Kamil Grygiel. Na koniec zawodów osłabiona Wisła pokonała jednak Wartę i utrzymała pierwsze miejsce w tabeli.

W Łodzi lepsza tylko Legia

Trzeci turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbył się w Łodzi, jednak kibicom przyszło na niego czekać aż trzy miesiące. Przerwa ta obfitowała jednak w ampfutbolowe emocje, a to za sprawą reprezentacji Polski, która na rozgrywanym w Krakowie europejskim czempionacie wywalczyła brązowy medal. Swój znaczny udział w tym sukcesie mieli również zawodnicy Białej Gwiazdy.

Wiślacy podczas rozgrywek organizowanych przez łódzki Widzew pewnie pokonali zespół gospodarzy, ekipę Podbeskidzia, a także Wartę, jednak tym razem musieli uznać wyższość warszawskiej Legii.

Lider utrzymany

Przedostatnie rozgrywki sezonu 2021 odbyły się w Warszawie, gdzie także padło kilka bardzo ciekawych wyników. Z perspektywy Wiślaków najważniejsze było to, że udało im się obronić pozycję lidera. Drużyna spod Wawelu skromnie pokonała Wartę Poznań 1:0, pewnie zwyciężyła z Widzewem Łódź 6:0, następnie musiała przełknąć gorycz porażki w starciu z gospodarzami, by na koniec zmagań drużyna z Małopolski mogła zgarnąć komplet punktów w spotkaniu z TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała.

Zrobić ostatni krok

Teraz przed zawodnikami Wisły Kraków Amp Futbol ważne, choć niewątpliwie, trudne zadanie, czyli obrona fotela lidera. Krakowski turniej wyłoni drużynę, która zwycięży w całych rozgrywkach, a także zdecyduje o tym, kto zajmie miejsca na niższych stopniach podium. Sytuacja w tabeli – przewaga Wisły nad Legią wynosząca 3 oczka, zaś nad Góralami 9 – zwiastuje nie lada emocje w każdym spotkaniu!

Początek zmagań już w sobotę 6 listopada. Dla graczy spod Wawelu pierwszym spotkaniem będzie potyczka z Wartą Poznań, która zaplanowana została na godzinę 11.00. Tego samego dnia o godzinie 15:00 krakowianie podejmą zespół TSP Kuloodpornych Bielsko-Biała. W drugi dzień Wiślacy o 11.45 zmierzą się z Widzewem Łódź, a na zakończenie turnieju – ale także sezonu – czeka nas prawdziwy szlagier. Mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa zacznie się o godzinie 14.30. Bezpośrednio po nim odbędzie się ceremonia medalowa, podczas której udekorowani zostaną tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski w Amp Futbolu.

Wszystkie spotkania odbędą się na stadionie Prądniczanki Kraków (ul. św. A. Boboli 5), a wstęp na wydarzenie jest darmowy.

V TURNIEJ PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2021

Kraków, ul. Św. Andrzeja Boboli 5 (stadion Prądniczanki)

Sobota, 6 listopada:

 • 10:30 Ceremonia otwarcia
 • 11:00 Wisła Kraków – Warta Poznań
 • 12:15 Legia Warszawa – TSP Kuloodporni
 • 13:30 Widzew Łódź – Warta Poznań
 • 15:00 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni
 • 16:15 Legia Warszawa – Widzew Łódź

Niedziela, 7 listopada

 • 9:00 Widzew Łódź – TSP Kuloodporni
 • 10:15 Warta Poznań – Legia Warszawa
 • 11:45 Wisła Kraków – Widzew Łódź
 • 13:00 Warta Poznań – TSP Kuloodporni
 • 14:30 Wisła Kraków – Legia Warszawa
 • 15:30 Ceremonia zakończenia sezonu

fot.cyfrasport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author