Silesion.PL

serwis informacyjny

Ostatni turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Kto zostanie mistrzem Polski?

Ostatni turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Kto zostanie mistrzem Polski legia warta

Ostatni turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. Kto zostanie mistrzem Polski legia warta

Wyjątkowo smakowicie zapowiada się ostatni w tym roku turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. W Krakowie rozstrzygną się losy mistrzostwa Polski, o które powalczą Wisła Kraków i Legia Warszawa. Matematyczne szanse na tytuł wciąż zachowuje także ekipa TSP Kuloodporni Bielsko-Biała. – Walka o mistrzostwo wciąż jest otwarta – mówi Przemysław Świercz, kapitan krakowskiej ekipy.


Poprzedni turniej, rozegrany w październiku w Warszawie, najlepiej wspominać będą zawodnicy Legii Warszawa. Stołeczna drużyna co prawda straciła punkty w potyczce z TSP Kuloodpornymi Bielsko-Biała, ale najcenniejsze było dla niej zwycięstwo w boju z największym ligowym rywalem, Wisłą Kraków. Drużyna prowadzona przez Mateusza Szczepaniaka pokonała „Białą Gwiazdę” 3:0 po bramkach Mateusza Ślusarczyka, Mariusza Adamczyka i Jakuba Kożucha. Dzięki temu Legia przed startem ostatniego turnieju zmniejszyła stratę do Wisły do trzech punktów. – Wsparcie kibiców było dla nas bardzo ważne. Czuliśmy ich doping, wiedzieliśmy, że gramy u siebie. To nas poniosło. Jesteśmy w dość dobrej sytuacji, cel jest coraz bliżej, ale przed nami jeszcze daleka droga – mówi Bartosz Łastowski, lider klasyfikacji strzelców PZU Amp Futbol Ekstraklasy.

Tym razem przewagę własnego terenu będzie miała Wisła. Zawodnicy z Krakowa stoją przed wielką szansą zapewnienia sobie mistrzostwa. Do zgarnięcia zostało jeszcze dwanaście punktów. – Walka o tytuł jest wciąż otwarta, jeszcze trwa. Trzy drużyny mają nadzieję na zwycięstwo, ale nie możemy też zapominać o dwóch zespołach, które są na czwartym i piątym miejscu. One w dużej mierze mogą wpłynąć na losy rywalizacji – zaznacza kapitan Wisły Przemysław Świercz. – Nie ma sensu liczyć, analizować, opierać się na matematyce. Trzeba po prostu wygrać cztery mecze – dodaje.​

Trzecim zespołem, który teoretycznie może jeszcze wywalczyć mistrzostwo Polski, jest TSP Kuloodporni Bielsko-Biała. Sytuacja bielszczan nie należy jednak do komfortowych. „Górale” mają dziewięć punktów straty do liderującej Wisły i raczej tylko cud może sprawić, by to TSP cieszyło się z triumfu. Mimo to zawodnicy tego zespołu nie zamierzają się poddawać. – Jako kapitan na pewno nie przestanę wierzyć, że w tym roku to my zdobędziemy mistrzostwo Polski. Będzie o to niezmiernie trudno, ale dopóki piłka w grze, nie tracimy nadziei – mówi Krzysztof Wrona, kapitan zespołu z Bielska-Białej.

W PZU Amp Futbol Ekstraklasie walka toczy się nie tylko o mistrzostwo, ale także o indywidualne wyróżnienia. Wyjątkowo smakowicie zapowiada się rywalizacja o tytuł króla strzelców ligi. Przed ostatnim turniejem na czele tej klasyfikacji znalazł się Bartosz Łastowski z Legii, który o jedno trafienie wyprzedza Krystiana Kapłona z Wisły. Kibiców zgromadzonych w weekend na obiekcie Prądniczanki czekają więc ogromne emocje!

Tytułu z 2020 roku broni Legia Warszawa. Warto również dodać, że mistrz Polski zagra w przyszłorocznej ampfutbolowej Lidze Mistrzów EAFF.

V TURNIEJ PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2021

Kraków, ul. Św. Andrzeja Boboli 5 (stadion Prądniczanki)

Sobota, 6 listopada:

 • 10:30 Ceremonia otwarcia
 • 11:00 Wisła Kraków – Warta Poznań
 • 12:15 Legia Warszawa – TSP Kuloodporni
 • 13:30 Widzew Łódź – Warta Poznań
 • 15:00 Wisła Kraków – TSP Kuloodporni
 • 16:15 Legia Warszawa – Widzew Łódź

Niedziela, 7 listopada

 • 9:00 Widzew Łódź – TSP Kuloodporni
 • 10:15 Warta Poznań – Legia Warszawa
 • 11:45 Wisła Kraków – Widzew Łódź
 • 13:00 Warta Poznań – TSP Kuloodporni
 • 14:30 Wisła Kraków – Legia Warszawa
 • 15:30 Ceremonia zakończenia sezonu


Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PFRON.

fot.cyfrasport

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023