Silesion.PL

serwis informacyjny

W Nowy Rok na podwójnym gazie…

Badanie alkomatem policja

Badanie alkomatem policja

Pomimo licznych apeli, kampanii społecznych i policyjnych akcji ukierunkowanych na zwiększenie świadomości zagrożeń i konsekwencji związanych z jazdą pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu nadal zdarzają się kierowcy, którzy w sposób bardzo nieodpowiedzialny i lekceważący traktują przepisy. Tylko wczoraj na drogach naszego województwa policjanci zatrzymali aż 125 kierujących, którzy tego dnia nie powinni byli wsiąść za kierownicę. To niechlubny rekord, który pokazuje jednak, że kontrole trzeźwości są zasadne i stale będą prowadzone przez mundurowych.

Każdy kierowca, prowadząc samochód pod wpływem alkoholu lub środków odurzających jest potencjalnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Wsiadanie za kierownicę w takim stanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do tragedii.

Policjanci śląskiej drogówki kontrolowali wczoraj trzeźwość uczestników ruchu drogowego. W akcji wykorzystane zostały różnego rodzaju urządzenia i testery, służące do wykrywania alkoholu i narkotyków w organizmie. Mundurowi zatrzymali 78 kierujących w stanie nietrzeźwości, 35 w stanie po użyciu alkoholu i 12 pod wpływem środków odurzających. Najwięcej, bo aż 10 pijanych wpadło w Katowicah i powiecie zawierciańskim. 

Dla wielu z tych kierowców ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało dalsze konsekwencje prawne. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W ubiegłym roku pijani kierowcy na drogach województwa śląskiego spowodowali  90 wypadków, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Policjanci zatrzymali w sumie 8665 nietrzeźwych kierujących.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024