Silesion.PL

serwis informacyjny

W Łodzi ruszyły finały AMP w badmintonie. Emocje na najwyższym poziomie

Fot Łukasz Szelag

W Łodzi rozpoczął się turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Po pierwszym dniu zawodów poznaliśmy osiem zespołów, które w niedzielę powalczą o medale. A trzeba przyznać, że poziom zawodów jest naprawdę wysoki!

Warto dodać, że w tym roku zawody odbywają się w dopiero co wyremontowanej hali Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. – Obiekt jest naprawdę piękny, wysoki i przestronny, co jest bardzo ważne w naszym sporcie – mówi Justyna Kozłowska-Jones z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. – Są też maty, a to również jest niezwykle istotne w profesjonalnym badmintonie. Na komfort nie możemy narzekać.

Kibice, którzy wspierają studentów w Łodzi, mogą podziwiać badminton na najwyższym poziomie. W tegorocznych finałach nie brakuje zawodników z kadry narodowej lub nawet badmintonistów z zagranicy. – Jest tutaj kilka solidnych nazwisk i drużyn, które już od początku są faworytami tych zawodów. Chodzi tutaj przede wszystkim o Politechnikę Gdańską, ale poziom całego turnieju jest naprawdę wysoki – cieszy się Michał Makowski z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Szesnaście ekip, które przyjechały na turniej, w eliminacjach, podzielono na cztery grupy, w których każdy zagrał z każdym. W niedzielę, w fazie pucharowej dowiemy się, komu przypadną medale AMP 2024 w badmintonie.

Przyjechaliśmy do Łodzi, by wywalczyć medal. Oczywiście, chciałoby się złoty, ale każde miejsce na podium nas zadowoli. W niedzielę damy z siebie wszystko, a gra się naprawdę dobrze. Według zasady “Atmosfera Sport Zabawa”, fajnie też jest spotkać się z ludźmi z innych uczelni, zintegrować i wspólnie pobawić – mówi Joanna Krysiak z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Jestem na finałach już trzeci raz i wydaje mi się, że w tym roku przygotowanie zawodów stoi na najwyższym poziomie. Takiego jeszcze nie było. Dlatego tym bardziej się cieszę, że możemy tutaj rywalizować z najlepszymi, a przy okazji spotkać się ze znajomymi. A jeśli chodzi o poziom sportowy, to również jest bardzo wysoki – dodaje Bartosz Gałązka z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Co ciekawe, badmintoniści w Łodzi mogą nie tylko rywalizować na najwyższym poziomie, ale również się zintegrować. – Przygotowaliśmy dla zawodników niespodziankę, czyli spotkanie integracyjne tylko w gronie studenckim. W AMP-ach chodzi przecież też o to, żeby się dobrze poznać. Mam nadzieję, że wszyscy będą się z nami doskonale bawić – kończy Makowski.

W niedzielę rywalizacja rozpocznie się już o godz. 9, a jako pierwsi na korty wybiegną ćwierćfinaliści. Oprócz medalistów, poznamy również drużyny, które zajęły dalsze poszczególne miejsca.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski 2024 w badmintonie w Łodzi

Faza grupowa

Grupa A

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

2. Politechnika Śląska w Gliwicach

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

4. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

Grupa B

1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

2. Politechnika Wrocławska

3. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Grupa C

1. Politechnika Gdańska

2. Uniwersytet Warszawski

3. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

4. Warszawski Uniwersytet Medyczny

Grupa D

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

2. Uniwersytet Śląski w Katowicach

3. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

4. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024