Silesion.PL

serwis informacyjny

W Krakowie wichura przewróciła dźwig budowlany.

W Krakowie runal dzwig budowlany.

W Krakowie runal dzwig budowlany.

Na budowie osiedla przy ulicy Domagały w Krakowie runął dźwig budowlany. Z wstępnych informacji wynika, że poszkodowane zostały dwie osoby. Obaj zostali przygnieceni elementami dźwigu, który dziś był nieczynny. W środku nie było operatora. Poszkodowani pracownicy przebywali na dachu budynku, na który przewrócił się dźwig. Na miejscu wciąż pracują służby. Przerażające nagranie z jednej z krakowskich budów trafiło do sieci.

Wciąż obowiązuje wydany dla całego kraju alert RCB przed wichurami. Dla zachodniej części Polski IMGW wystawiło alerty trzeciego, najwyższego stopnia. W centralnej i południowej części Polski obowiązują pomarańczowe alerty. Z kolei na wschodzie IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Meteorolodzy prognozują wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 100-115 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Najsilniejsze porywy prognozowane są w dzień. W nocy z czwartku na piątek porywy stopniowo będą słabły. Silnym porywom wiatru w nocy, jak i w dzień, towarzyszyć będą burze.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc.

Pamiętajcie, aby:

  • usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr
  • przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były one zaparkowane pod drzewami
  • zamknąć okna i drzwi
  • nie zatrzymywać się pod drzewami
  • zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz
  • przygotować oświetlenie zastępcze – wiatr może uszkodzić linie energetyczne
  • uważać podczas jazdy samochodem ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, a ponadto przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu z jezdni.

Źródło: RMF FM/wprost.pl/Krakow.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023