Silesion.PL

serwis informacyjny

W Konkursie Głównym tegorocznego festiwalu w Cannes weźmie udział film „Marcello Mio”

W świecie kinematografii pojawia się kolejny film, który wzbudza ogromne zainteresowanie i budzi emocje wśród miłośników kina. “Marcello Mio”, francusko-włoska komedia autorstwa Christophe’a Honoré, wzbudza nie tylko ciekawość, ale i entuzjazm wśród widzów na całym świecie. Przedstawiając niezwykłą historię życia i kariery Marcello Mastroianniego poprzez postać jego córki Chiary Mastroianni, film ten obiecuje być jednym z najbardziej intrygujących dzieł tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes.

Warto podkreślić, że film ten powstał z okazji setnej rocznicy urodzin zmarłego kultowego aktora Marcello Mastroianniego, który przyszedł na świat w 1924 roku. “Marcello Mio” to swoisty hołd dla legendy kina, ukazujący kultowe momenty z jego życia i filmografii poprzez pryzmat postaci jego córki, Chiary Mastroianni.

Fabuła filmu skupia się na historii kobiety o imieniu Chiara, która, znudzona chaosem w swoim życiu, postanawia przejąć rolę swojego ojca. Ubiera się jak on, mówi jak on, oddycha jak on, do tego stopnia, że zaczyna być nazywana “Marcello” przez otaczających ją ludzi. Jednak to nie tylko ona, która zaskakuje otoczenie. W filmie występują także Catherine Deneuve, Fabrice Luchini, Melvil Poupaud, Benjamin Biolay, Nicole Garica i Hugh Skinner, którzy odgrywają częściowo prawdziwe, częściowo fabularyzowane wersje siebie.

Mastroianni wciela się w postać swojego ojca w sposób brawurowy, przyjmując jego osobowość i wygląd, co zdumiewa otaczających ją osób, w tym matkę Deneuve. To niezwykła podróż, która zabiera Mastroianni do Rzymu, rodzinnego miasta jej ojca, gdzie powraca do starych miejsc i kluczowych scen z jego filmografii, odtwarzając nawet ikoniczne chwile z “La Dolce Vita” pod Fontanną di Trevi.

Zdjęcia do filmu realizowane były latem ubiegłego roku w Paryżu, Rzymie oraz nadmorskim kurorcie Formia na południowym wschodzie Włoch. Ta niezwykła podróż po historii kina zrodziła się dzięki współpracy Honoré i Mastroianni, którzy wcześniej razem pracowali nad filmem “On A Magical Night”.

To już piąty występ Honoré na festiwalu w Cannes i trzeci występ w Konkursie Głównym. “Marcello Mio” to dzieło, które z pewnością przyciągnie uwagę widzów na całym świecie, obiecując zarówno wzruszenie, jak i dawkę humoru.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024