Silesion.PL

serwis informacyjny

W katowickich Bogucicach zatrzymano złodzieja samochodowych lusterek

W katowickich Bogucicach zatrzymano złodzieja samochodowych lusterek

fot. Śląska Policja

Katowiccy policjanci, którzy od kilku miesięcy zajmowali się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, odnieśli sukces w sprawie kradzieży wkładów do lusterek samochodowych. Mężczyzna, podejrzewany o dokonywanie tych przestępstw, został zatrzymany na gorącym uczynku podczas próby kradzieży wkładów z samochodu marki Audi w katowickiej dzielnicy Bogucice. Wartość skradzionych wkładów oszacowano na aż 12 tysięcy złotych. Policjanci ujawnili również kolejne wkłady pochodzące z innych kradzieży na terenie różnych miast.

Sprawca działał bardzo szybko i sprawnie, wybierając samochody marek premium, gdzie komplet wkładów do lusterek osiągał znaczną wartość. Kradzieże zajmowały mu zaledwie kilkanaście sekund, co utrudniało działania policji i utrzymywało go w ukryciu przez pewien czas. Jednak dzięki determinacji i profesjonalizmowi katowickich funkcjonariuszy, udało się go zatrzymać na gorącym uczynku.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, policjanci znaleźli kolejne skradzione wkłady, które pochodziły z różnych miast, takich jak Chorzów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec oraz województwo małopolskie. To dowodziło, że sprawca działał na szerokim obszarze, ale dzięki skutecznej pracy śledczych, ujawniono jego działalność i zabezpieczono kolejne dowody przeciwko niemu.

Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór na czas trwania postępowania. Za dokonywane kradzieże mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa, a policjanci pracują nad zebraniem pełnego materiału dowodowego, by sprawca został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze