Silesion.PL

serwis informacyjny

W Dzień Ziemi startuje 29. Akcja Sprzątanie świata

W Dzien Ziemi startuje 29. Akcja Sprzatanie swiata 2022

W Dzien Ziemi startuje 29. Akcja Sprzatanie swiata 2022

„Wszystkie śmieci są nasze”

Pod takim hasłem startuje 29 już edycja Akcji Clean Up The World (Sprzątanie świata-Polska). 22 kwietnia, w Dzień Ziemi, Fundacja Nasza Ziemia, która od 1994 roku koordynuje tę Akcję w Polsce wraz z zaproszonymi Gośćmi posprząta Park Młociński. Tym symbolicznym gestem, w dniu, w którym oczy nas wszystkich zwrócone będą w stronę Matki Ziemi, wyślemy w świat nasz manifest nieśmiecenia. Czas powiedzieć głośno: wszystkie śmieci, na całym świecie są nasze; te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane przez człowieka. Innych na naszej Planecie nie ma.

Tony odpadów i tysiące Wolontariuszy

„Niestety statystyki pokazują, że śmieci w naturze jest coraz więcej. Zeszłoroczna Akcja zakończyła się wynikiem ponad 400 ton odpadów zebranych w trzeci weekend września w całej Polsce. Ten wynik pokazuje, że bezrefleksyjnie i bez troski o naszą wspólną Ziemię porzucamy śmieci w lasach, parkach i na plażach” – mówi Grzegorz Mikosza, Główny Koordynator Akcji. „Jest nas do tego sprzątania coraz więcej o czym świadczy liczba ponad 300 tysięcy Uczestników sprzątających w ubiegłorocznej edycji Sprzątania świata. Ale czy o to chodzi, aby sprzątać? Absolutnie nie! W naszej Akcji chodzi o to, aby szerzyć idee nieśmiecenia, przekonywać do troski o środowisko, segregować domowe odpady. Jednym słowem zmieniać codzienne nawyki na te dobre dla naszej Planety” – dodaje Mikosza.

Inauguracyjne sprzątanie w Dniu Ziemi

Dzisiaj, w tym szczególnym dniu, w którym nasze serca biją zgodnym rytmem dla Matki Ziemi, posprzątamy miejsce piękne z natury – Park Młociński. Zebrali się Przyjaciele Fundacji Nasza Ziemia, Uczestnicy naszych Akcji – kadra pedagogiczna, dzieci i młodzież szkolna, ale też przedstawiciele Instytucji dzięki którym sprzątamy poprawnie i bezpiecznie. Czy będziemy mieli co sprzątać? „Oby w tym szczególnym dniu śmieci w naturze było jak najmniej, a nasze spotkanie było jedynie głośno wypowiedzianą prośbą do nas wszystkich: przede wszystkim nie śmiećmy, jeśli widzimy śmieci, posprzątajmy, bo przecież wszystkie śmieci są NASZE! – mówi Beata Butwicka – Prezes Zarządu Fundacji Nasza Ziemia. „Plakat obrazujący hasło tegorocznej Akcji przygotuje i w tym roku znakomity artysta Andrzej Pagowski i jak w latach poprzednich, mamy pewność, że będzie on dla nas wszystkich znakomitą lekcją nieśmiecenia” – dodaje Butwicka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024