Silesion.PL

serwis informacyjny

W Chorzowie wąż uciekł do muszli koletowej sąsiadów

W Chorzowie wąż uciekł do muszli koletowej sąsiadów

fot. Śląska Policja

W miniony piątek wieczorem doszło do nietypowego zdarzenia w Chorzowie, gdzie wąż uciekł z terrarium i znalazł się w toalecie jednego z mieszkań. Sytuacja ta wywołała zrozumiałe zaniepokojenie, a policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej podjęli działania w celu ustalenia, czy 32-letni mieszkaniec Chorzowa spełnił wszystkie formalności związane z legalnym posiadaniem trzech węży w swoim mieszkaniu.

Zgłoszenie o nietypowej sytuacji w jednym z mieszkań wpłynęło do Chorzowskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli odpowiednie kroki, skierowując na miejsce firmę specjalizującą się w odławianiu i zabezpieczaniu zwierząt. Wąż został bezpiecznie schwycony i zabezpieczony.

Jak się okazało, zwierzę – prawdopodobnie pyton – przedostało się rurami kanalizacji z mieszkania znajdującego się powyżej. 32-letni właściciel tego egzemplarza, oprócz niego, posiada jeszcze dwa inne węże. Mężczyzna przekazał policjantom, że wąż samodzielnie wydostał się z terrarium i wpełznął do toalety sąsiadów.

Chorzowscy śledczy podjęli się zadania zweryfikowania legalności posiadania przez 32-latka trzech gadów. W tym celu sprawdzają wszystkie wymagane dokumenty i potwierdzenia. Konieczne jest również ustalenie, z jakim gatunkiem węża mają do czynienia.

W przypadku, gdy legalność posiadania węży nie będzie budziła wątpliwości, mężczyźnie nie grozi odpowiedzialność karana. Jednak, jeśli okaże się, że niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia doprowadziło do takiej sytuacji, 32-latek może ponieść konsekwencje prawa.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *