Silesion.PL

serwis informacyjny

Zatrzymano sprawców włamania i kradzieży Fiata 126p w Zabrzu

Zatrzymano sprawców włamania i kradzieży Fiata 126p w Zabrzu

fot. Śląska Policja

Policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu odnieśli sukces w sprawie włamania do garażu i kradzieży popularnego Fiata 126p. Dzięki ich działaniom samochód oraz skradzione narzędzia zostały odzyskane, a dwaj podejrzani mężczyźni trafili za kratki. Za popełnione przestępstwa grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które w poniedziałek dotarło do dyżurnego Komisariatu I Policji w Zabrzu. Sprawcy włamali się do garażu znajdującego się przy ulicy Makoszowskiej w Zabrzu, wyłamując bramę. Nie zakończyło się jednak na tym, bo oprócz narzędzi i materiałów budowlanych, złodzieje postanowili ukraść również Fiata 126p o wartości około 20 tysięcy złotych.

Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, którzy otrzymali informacje o dwóch podejrzanych mężczyznach wiozących przedmioty przypominające skradzione rzeczy, sprawcom udało się wkrótce położyć kres. Policjanci potwierdzili, że podejrzewani są właśnie sprawcami włamania i kradzieży, dlatego też niezwłocznie przystąpili do ich zatrzymania.

Jak się okazało, aresztowani to dwaj mieszkańcy Zabrza w wieku 20 i 47 lat. Co więcej, obaj mieli już na swoim koncie wcześniejsze wyroki za przestępstwa przeciwko mieniu. W trakcie prowadzonych działań, policjanci odzyskali skradziony samochód, który sprawcy ukryli na podwórku w dzielnicy Zandka.

Decyzją sądu, mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Jednak śledztwo wciąż trwa, a funkcjonariusze sprawdzają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie innych włamań i kradzieży.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *