Silesion.PL

serwis informacyjny

W Bytomiu rozpoczyna się Hokejowy Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do Igrzysk

W Bytomiu rozpoczyna sie Hokejowy Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do Igrzysk

W Bytomiu rozpoczyna sie Hokejowy Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do Igrzysk

W dniach 7-10 października na lodowisku w Bytomiu Kadra Narodowa Seniorek rywalizować będzie z Holandią, Meksykiem i Turcją. Biało-Czerwone wystąpią w najsilniejszym składzie.

Do kolejnej fazy kwalifikacji olimpijskich, która zaplanowana jest na listopad, awansuje tylko zwycięzca turnieju. W rankingu światowym IIHF najwyżej sklasyfikowana jest Holandia, która zajmuje 18. miejsce. Polki są na 19. pozycji, Meksyk na 26., a Turcja na 28.

Ostatnim sprawdzianem dla Biało-Czerwonych były weekendowe mecze w Lidze Europejskiej (EWHL). Test wyszedł udanie, bo Polki dwukrotnie pokonały drużynę Budapest Jegkorong Akademia. W sobotę 2:1 i w niedzielę 5:2.

Liderką reprezentacji jest Karolina Późniewska, która mieszka bardzo blisko Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów, gdzie rozgrywany będzie Turniej Prekwalifikacyjny. Późniewska jest bardzo doświadczoną zawodniczką, zagrała we wszystkich turniejach rangi mistrzowskiej, w których występowała reprezentacja Polski.

Bardzo ważną postacią Hokejowych Orlic jest Ewelina Czarnecka, która zagrała w 96 meczach w reprezentacji, czyli we wszystkich oficjalnych spotkaniach, jakie Kadra Narodowa Seniorek rozegrała w historii! Czarnecka jest zawodniczką słowackiego ZHK Poprad, w tej drużynie grają również Martyna Sass i Joanna Orawska. W ligach zagranicznych występują także Julia Zielińska (Kiekko-Espoo) i Wiktoria Sikorska (Göteborg HC).

Harmonogram Turnieju

Bytom, Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów

  • 7.10, czwartek

POLSKA – Turcja, godz. 15:30

Meksyk – Holandia, godz. 19:30

  • 8.10, piątek

Holandia – Turcja, godz. 16:00

POLSKA – Meksyk, godz. 20:00

  • 10.10, niedziela

Holandia – POLSKA, godz. 12:15

Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Mecze reprezentacji Polski będą transmitowane w TVP Sport a pozostałe spotkania w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. 

Ceny wejściówek: bilet normalny – 20 zł za dzień (dwa spotkania), bilet ulgowy – 10 zł za dzień (dwa spotkania), wstęp bezpłatny – dzieci do lat 10. bilet trzydniowy – normalny – 40 zł, ulgowy – 30 zł.

Bilety na Turniej są do kupienia w Hali Lodowiska w kasie B – wejście po prawej stronie od wejścia głównego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023