Silesion.PL

serwis informacyjny

Veolia sponsorem strategicznym derbów Poznania

Veolia sponsorem strategicznym derbów Poznania fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

Veolia sponsorem strategicznym derbów Poznania fot. Klaudia Berda/Warta Poznań

Piłkarskie derby miasta pomiędzy Wartą Poznań i Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy mają sponsora strategicznego. Została nim spółka Veolia! – Mamy wspólne powody do świętowania – podkreśla Jan Pic, prezes zarządu i dyrektor generalny Veolia Energia Poznań S.A.

To będą #JedyneTakieDerby. Warta Poznań, która w tym roku obchodzi 110. rocznicę powstania będzie gospodarzem meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Lechem Poznań, który świętuje swoje 100-lecie. Do starcia dwóch najlepszych zespołów piłkarskich w mieście dojdzie na stadionie przy ul. Bułgarskiej w niedzielę, 18 września o godz. 17:30. Wierzymy w to, że ta data zostanie zapamiętana ze względu na prawdziwe święto piłkarskie w stolicy Wielkopolski.

Będzie to 30. oficjalny pojedynek między zespołami „Zielonych” i „Kolejorza”, a zarazem 15. w Ekstraklasie. Miło nam poinformować, że właśnie podpisano umowę, na mocy której sponsorem strategicznym najbliższych derbów będzie spółka Veolia.

– Veolia Energia Poznań wspiera rozwój miasta i chętnie angażuje się w życie mieszkańców poprzez szereg różnych inicjatyw. Jedną z nich jest wspieranie wielkiego piłkarskiego święta, jakim są derby Poznania. Oba te kluby są nieodłączną częścią miejskiego ekosystemu – podobnie, jak Veolia, która zaopatruje w ciepło około 60 proc. mieszkańców Poznania. Ten rok jest szczególny zarówno dla Veolii, jak i klubów: Veolia obchodzi jubileusz 25-lecia działalności w Polsce, Warta 110-lecie, a Lech 100-lecie istnienia. Wszyscy mamy zatem wspólne powody do świętowania – mówi Jan Pic, prezes zarządu i dyrektor generalny Veolia Energia Poznań S.A.

Prezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny dodaje: – Bardzo się cieszę, bo kolejna poznańska marka, mocno związana z Poznaniem, spółka Veolia dołączyła do grona partnerów tego wydarzenia. Będzie sponsorem strategicznym meczu Warty z Lechem, a jednocześnie jest kolejnym ważnym podmiotem, który wiąże się biznesowo z naszym Klubem.

Veolia jest uznaną światową marką, specjalizującą się w optymalnym zarządzaniu zasobami naturalnymi. Rozwijając trzy uzupełniające się obszary: energii, wody i odpadów, Veolia zapewnia dostęp do kluczowych usług komunalnych.

W Polsce Veolia jest obecna od 25 lat i jest partnerem 123 samorządów. W Poznaniu jest wytwórcą i dystrybutorem ciepła systemowego oraz energii elektrycznej. Zarządza także siecią ciepłowniczą. Zaopatruje w ciepło około 60 proc. mieszkańców miasta, zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej oraz centra handlowe i usługowe. Kontynuuje niemal 120-letnią tradycję energetyki w Poznaniu oraz 50-letnią historię miejskiej sieci ciepłowniczej, oferując swoim klientom innowacyjne i dopasowane do potrzeb usługi energetyczne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).