Silesion.PL

serwis informacyjny

Veolia sponsorem strategicznym derbów Poznania

veolia sponsorem strategicznym derbow fot klaudia berda warta poznan

veolia sponsorem strategicznym derbow fot klaudia berda warta poznan

Piłkarskie derby miasta pomiędzy Wartą Poznań i Lechem Poznań w 10. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy mają sponsora strategicznego. Została nim spółka Veolia! – Mamy wspólne powody do świętowania – podkreśla Jan Pic, prezes zarządu i dyrektor generalny Veolia Energia Poznań S.A.

To będą #JedyneTakieDerby. Warta Poznań, która w tym roku obchodzi 110. rocznicę powstania będzie gospodarzem meczu 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Lechem Poznań, który świętuje swoje 100-lecie. Do starcia dwóch najlepszych zespołów piłkarskich w mieście dojdzie na stadionie przy ul. Bułgarskiej w niedzielę, 18 września o godz. 17:30. Wierzymy w to, że ta data zostanie zapamiętana ze względu na prawdziwe święto piłkarskie w stolicy Wielkopolski.

Będzie to 30. oficjalny pojedynek między zespołami „Zielonych” i „Kolejorza”, a zarazem 15. w Ekstraklasie. Miło nam poinformować, że właśnie podpisano umowę, na mocy której sponsorem strategicznym najbliższych derbów będzie spółka Veolia.

– Veolia Energia Poznań wspiera rozwój miasta i chętnie angażuje się w życie mieszkańców poprzez szereg różnych inicjatyw. Jedną z nich jest wspieranie wielkiego piłkarskiego święta, jakim są derby Poznania. Oba te kluby są nieodłączną częścią miejskiego ekosystemu – podobnie, jak Veolia, która zaopatruje w ciepło około 60 proc. mieszkańców Poznania. Ten rok jest szczególny zarówno dla Veolii, jak i klubów: Veolia obchodzi jubileusz 25-lecia działalności w Polsce, Warta 110-lecie, a Lech 100-lecie istnienia. Wszyscy mamy zatem wspólne powody do świętowania – mówi Jan Pic, prezes zarządu i dyrektor generalny Veolia Energia Poznań S.A.

Prezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny dodaje: – Bardzo się cieszę, bo kolejna poznańska marka, mocno związana z Poznaniem, spółka Veolia dołączyła do grona partnerów tego wydarzenia. Będzie sponsorem strategicznym meczu Warty z Lechem, a jednocześnie jest kolejnym ważnym podmiotem, który wiąże się biznesowo z naszym Klubem.

Veolia jest uznaną światową marką, specjalizującą się w optymalnym zarządzaniu zasobami naturalnymi. Rozwijając trzy uzupełniające się obszary: energii, wody i odpadów, Veolia zapewnia dostęp do kluczowych usług komunalnych.

W Polsce Veolia jest obecna od 25 lat i jest partnerem 123 samorządów. W Poznaniu jest wytwórcą i dystrybutorem ciepła systemowego oraz energii elektrycznej. Zarządza także siecią ciepłowniczą. Zaopatruje w ciepło około 60 proc. mieszkańców miasta, zakłady przemysłowe, instytucje użyteczności publicznej oraz centra handlowe i usługowe. Kontynuuje niemal 120-letnią tradycję energetyki w Poznaniu oraz 50-letnią historię miejskiej sieci ciepłowniczej, oferując swoim klientom innowacyjne i dopasowane do potrzeb usługi energetyczne.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author