Silesion.PL

serwis informacyjny

Trwają ostatnie prace w parku na zbiegu ul. Leopolda i Le Ronda w Katowicach.

Teren na granicy Bogucic i Dąbrowka Mała, który dotychczas był nieuporządkowanym obszarem, przekształca się w magiczny miejski park. Po zakończeniu prac będziemy mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, które wzbogacą naszą przestrzeń życia.

Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw. Dla miłośników aktywności fizycznej powstaje strefa workout, gdzie będzie można zadbać o kondycję na świeżym powietrzu. A po intensywnym treningu zapraszamy do odpoczynku na wygodnych ławkach czy relaksu w hamakach.

Ale to nie wszystko! Park stanie się także domem dla wielu zwierząt. Na terenie znajdą się platformy widokowe do obserwacji ptaków, karmniki oraz budki lęgowe dla różnych gatunków, a nawet domki dla jeży!

Powstanie parku na pograniczu Bogucic i Dąbrówki Małej to jeden z elementów budowy bądź rewitalizacji czterech parków w Katowicach. Nowe lub odnowione zielone przestrzenie z miejscami rekreacji pojawią się także przy ul. Wantuły, w dolinie rzeki Ślepiotki oraz parku Wełnowieckim. Rewitalizowany jest także teren przy Stawie Kajakowym w Dolinie Trzech Stawów. Łączny koszt prac to ponad 40,6 mln zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024