Silesion.PL

serwis informacyjny

Trojaczki obroniły tytuł inżyniera na Politechnice Śląskiej

Trojaczki obronily tytul inzyniera na Politechnice Slaskiej

Trojaczki obronily tytul inzyniera na Politechnice Slaskiej

Takiej obrony na Politechnice Śląskiej jeszcze nie było. Trzy siostry – trojaczki w jednym dniu broniły tytułu inżyniera! Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec studiowały na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej PŚ.

Siostry ukończyły kierunek Górnictwo i Geologia, specjalność Geologia Inżynierska i Geotechnika. Wszystkie obroniły się na piątkę. Dziewczyny wybrały te studia, bo jak mówią Uczelnia ma bardzo dobrą opinię. – Poza tym od zawsze interesowała nas geografia, geologia i przyroda a nasz tata i dziadek byli górnikami więc kontynuujemy rodzinne tradycje – mówią siostry.

Ponieważ Natalia, Dorota i Judyta są bardzo do siebie podobne koledzy z roku mieli problemy, aby je odróżnić. – Jak zaczynałyśmy studia to każdy reagował z takim lekkim szokiem, wszyscy byli bardzo zaskoczeni – mówi Judyta. – Jednak z czasem koledzy zaczęli nas odróżniać i nie było problemu – dodaje Dorota.  

–  Wykładowcy też żartowali, że nie mają pewności czy egzamin zdaje np. Dorota czy Judyta. Ale nie było szans na zamianę, bo egzaminy zdawałyśmy w tym samy czasie – mówi Natalia.

Studentki realizowały odrębne tematy, które dotyczyły charakterystyki geologicznej na potrzeby różnych projektów budowlanych – mówi promotor i opiekun naukowy absolwentek – prof. dr hab. inż. Małgorzata Labus, i dodaje: – dziewczyny są do siebie bardzo podobne i musze przyznać, że nie było łatwo je rozróżnić. Szkoda, że studia pierwszego stopnia trwają tak krótko, bo kontakt był ograniczony ze względu na pandemię. Na szczęście udawało nam się wyjeżdżać na prace terenowe i w takich bezpośrednich warunkach lepiej się poznawać. Na pewno zapamiętamy je na długo, ponieważ trojaczki jeszcze nam się nie zdarzyły.

Na Uczelni poznałyśmy wiele wspaniałych osób, zdobyłyśmy przyjaciół z którymi będziemy utrzymywać kontakty – dodają siostry. Przez cały czas studiów dziewczyny mieszkały w akademiku PŚ.  – Wspominamy ten czas bardzo miło, mamy dużo fajnych wspomnień i jak będziemy tutaj dalej studiować to chcemy mieszkać w akademiku – mówi Dorota.

Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec chcą kontynuować studia na Politechnice Śląskiej na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców. W przyszłości planują pracować w swoim zawodzie, w przedsiębiorstwie geologiczno-inżynierskim.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024