Silesion.PL

serwis informacyjny

21 lutego uczniowie wracają do szkół. “Mamy do czynienia z końcem pandemii”- powiedział Adam Niedzielski

Nauka w trybie zdalnym

Nauka w trybie zdalnym

W środę odbyła się konferencja prasowa, zwołana przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Apogeum mamy za sobą, a tendencja spadkowa jest już tendencją stałą. Patrząc na piątą falę spodziewamy się, że scenariusze spadku będą analogiczne, czyli że będą one rzędu powyżej 20 proc. Dlatego scenariusz szybkiego wzrostu i szybkiego spadku jest najbardziej prawdopodobny. Luty będzie tym miesiącem, w którym spadki powinny być wyjątkowo duże. Mam nadzieję, że w marcu będziemy podejmowali decyzję w sprawie znoszenia restrykcji lub wprowadzenia łagodnych zasad. Jestem optymistą. Mamy do czynienia z końcem pandemii – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Tendencja jest taka, że liczba hospitalizacji wyraźnie maleje względem zakażeń. Zagrożenie dla infrastruktury szpitalnej także zdecydowanie maleje. Przebiegi COVID-19 w piątej fali jest też łagodniejszy – dodał zaznaczając, że przebieg hospitalizacji wynosi średnio siedem dni.  – Podjęliśmy więc kilka bardzo ważnych decyzji. Zdecydowaliśmy się, żeby czym prędzej przywrócić do pięciu tysięcy łóżek do systemu, zmniejszając tym samym liczbę łóżek covidowych. Dzięki temu zwiększy się możliwość leczenia pacjentów z innymi schorzeniami – dodałł Adam Niedzielski.

Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu nauki stacjonarnej o tydzień. Nauka zdalna będzie trwała do 20 lutego. Od 21 lutego do szkół wrócą uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych – dotyczy to uczniów z województw, które nie mają już ferii – poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek – Tydzień i dwa dni, tyle trwała nauka zdalna – dodał

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author