Silesion.PL

serwis informacyjny

Trener Sierpnia 2019: Vitezslav Lavicka

Czeski szkoleniowiec wciąż niepokonanego w lidze Śląska Wrocław wybrany najlepszym trenerem sierpnia w PKO BP Ekstraklasie! W pięciu sierpniowych kolejkach wrocławianie wygrali dwa mecze, trzy zremisowali, kończąc miesiąc jako lider tabeli.

Dla Vitezslava Lavicki to pierwsza nagroda Trenera Miesiąca w polskiej lidze. Co więcej, jest on też pierwszym Czechem, a także pierwszym trenerem Śląska Wrocław, który odebrał statuetkę. Tym samym klub dołączył do listy 13 innych, których trenerzy sięgali po statuetkę Trenera Miesiąca w plebiscycie Ekstraklasy i firmy SEGA.

Po dwóch lipcowych zwycięstwach na początku sierpnia drużyna Lavicki po raz pierwszy straciła punkty, remisując na wyjeździe z Legią Warszawa. Potem przyszły zwycięstwa nad Lechem Poznań i Cracovią, a po nich wyjazdowy remis w Gdańsku i u siebie z Pogonią, w meczu o fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. W tym czasie strzelili 7 goli, tracąc 4.

Na trenera Śląska głosowało dziewięciu szkoleniowców PKO BP Ekstraklasy. Pięć głosów otrzymał Ireneusz Mamrot (Jagiellonia), a po jednym Aleksandar Vuković (Legia) i Kosta Runjaić (Pogoń).

Trener Miesiąca 2019/20

Sierpień 2019 – Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław)

Lipiec 2019 – Kosta Runjaic (Pogoń Szczcień)

*Zremisowany mecz z Pogonią Szczecin rozgrywany był 1. września, jednak cała 7. kolejka 2019/20 była wliczana do sierpniowego głosowania trenerów. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024