Silesion.PL

serwis informacyjny

Trafione prezenty na parapetówkę – zainspiruj się naszymi propozycjami

Parapetowka

Parapetowka

Własne lokum to chyba marzenie każdego dorosłego człowieka. Dlatego kupno domu czy mieszkania to wielkie wydarzenie, które jest powodem do świętowania wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Poniżej podajemy kilka ciekawych gadżetów, które można podarować z okazji parapetówki.

Czym się kierować kupując prezent na parapetówkę?

Zacznijmy od ustalenia, na jakim etapie jest osoba zapraszająca na imprezę. Inne podarunki przydadzą się komuś, kto zaczyna od zera, a inne temu, kto ma już lokum urządzone w stu procentach. W sytuacji, kiedy gospodarze urządzili już mieszkanie od A do Z i w zasadzie niczego im nie brakuje, możemy celować w zakup dekoracji lub drobiazgów, które na pewno ich ucieszą.

Jeżeli jednak nasz przyjaciel wziął spory kredyt i aktualnie na wyposażeniu mieszkania ma materac, biurko z laptopem i karton pełniący funkcję stołu, wybierajmy rzeczy, które będą przydatne. Podarowanie mu ozdobnej szkatułki czy innych drobnych bibelotów nie będzie dobrym pomysłem. Takie przedmioty po prostu dołączą do reszty wciąż schowanych w kartonach rzeczy, bo przecież i tak nie będzie ich gdzie postawić.

Kolejną rzeczą, którą powinniśmy uwzględnić, jest charakter i upodobania zapraszającej na imprezę osoby. Być może nasza koleżanka uczęszcza na kurs barmański i często urządza imprezy? W takim wypadku ucieszy ją podarunek w postaci domowego zestawu barmańskiego.

Warto też zastanowić się nad budżetem. Każdy z gości może przynieść własny podarunek albo możemy zwiększyć kwotę do wydania, robiąc zrzutkę. W ten sposób możemy sobie pozwolić na jeden większy, ale za to konkretny prezent. 

Jakie podarunki na pewno będą trafione?

  • Funkcjonalne wyposażenie domu

Dla osób zaczynających od zera przydadzą się wszelkiego rodzaju noże, zestawy pojemników na przyprawy albo słoje do przechowywania produktów sypkich. Dobrym wyborem będą też kieliszki do wina lub te do shotów oraz szklanki do napojów i drinków. Jeśli wiemy o konkretnych niedoborach w kuchni gospodarza i znamy jego gust, możemy się też pokusić o zakup miseczek czy zestaw porcelanowych filiżanek.

  • Rośliny

To prezent, który potrafi ożywić każde, nawet najbardziej surowe wnętrze. Możemy wybrać na przykład fikusa, skrzydłokwiat, filodendrona, sansewierię, storczyka, zielistkę, szczawik trójkątny, a nawet papirus. Dobrym pomysłem będą też wszelkiego rodzaju kaktusy czy sukulenty. Dla początkujących ogrodników i miłośników roślin można dorzucić do prezentu praktyczny poradnik o hodowli roślin doniczkowych. 

  • Lampki

Ciekawą opcją jest zakup lampy stołowej, biurowej lub nowoczesnej lampy LED. Taki typ lamp może być dodatkowym źródłem światła, które będzie wprowadzało przyjemny klimat we wnętrzu. Jeśli gospodarze preferują klasyczne wnętrza, postawmy na prostą, niezbyt dużą lampę stołową. Dla miłośników designu możemy wybrać na przykład ręcznie wykonywane lampy z litego drewna i barwionej żywicy. Natomiast fanom oryginalnych i pomysłowych dekoracji spodoba się wyjątkowa lampka LED 3D, która daje efekt przypominający hologram i jest dostępna w różnych wzorach. Takie lampki kupimy w sklepie Plexido.

Lampka 3D Tunel iluzja
  • Dekoracje

Jeśli wiemy, w jakim stylu zostało urządzone wnętrze domu czy mieszkania możemy kupić komplet ręcznie robionych świec lub oryginalny zegar ścienny. Sprawdzi się też plakat z ulubionego filmu czy serialu albo autorska grafika wypatrzona przez organizatora imprezy w jednej z galerii. Możemy też wybrać ładne poduszki, narzutę do sypialni lub mięsisty, przytulny koc przydatny w chłodniejsze dni.

Nowoczesny zegar to idealny prezent do nowego mieszkania

Pamiętajmy o uwzględnieniu aktualnych potrzeb gospodarzy, ich guście oraz stylu, w jakim urządzili swoje mieszkanie. Mamy nadzieję, że dzięki powyższym podpowiedziom i propozycjom, wybór odpowiedniego prezentu na parapetówkę będzie o wiele łatwiejszy! 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024