Silesion.PL

serwis informacyjny

Jak dobrać rozmiar plisy?

Jak dobrac rozmiar plisy

Jak dobrac rozmiar plisy

Jeśli marzą Ci się plisy okienne, nie ma większych trudności w realizacji tego marzenia. Rolety plisowane są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych i online, gdzie możesz przebierać w kolorach, materiałach wykonania oraz sposobach montażu. Jednak to nie wszystko. Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim właściwe dobranie rozmiaru rolet.

Jak wymierzyć go właściwie? Nie jest to trudne zadanie. Przeczytaj i dowiedz się tego już teraz, a na pewno kupisz optymalnie dopasowane rolety.

Dobre wymierzenie podstawą sukcesu

Niezależnie od tego, w jakim stylu i kolorystyce zostały wykonane podobające Ci się rolety plisowane, aby wykonywać swoje zadanie, muszą pokrywać dokładnie całą powierzchnię szyby okiennej. Dlatego zawsze powinny być nieco szersze i dłuższe od niej. To oczywiście zrozumiałe, ale pojawia się zasadnicze pytanie – o ile większe muszą być, aby optymalnie pasować do okna?

Jeśli chodzi o plisy okienne, szerokość plisy powinna być większa od 3 do 6 cm od szerokości szyby. Z kolei jej długość musi być taka sama lub o 1-2 cm większa od wysokości skrzydła okna. Dopasowanie według tych zasad redukuje całkowicie ryzyko pojawienia się bocznych prześwitów. Opuszczona roleta będzie całkowicie zasłaniać szybę, co można wykorzystać do maksymalnego zaciemnienia pomieszczenia np. na noc lub podczas upalnego dnia, aby nie nagrzewać pomieszczenia.

Wzięcie pod uwagę powyższych uwag sprawi, że plisy z pewnością będą dobrane w sposób właściwy.

Co robić, jeśli nie możesz znaleźć plisy w odpowiednim rozmiarze?

Większość producentów posiada kilka rodzajów plis okiennych, dopasowanych do standardowych rozmiarów okien w mieszkaniach i biurach. Jednak co robić w sytuacji, gdy chcesz założyć rolety plisowane na oknie nietypowym? Takie właśnie okna często możemy spotkać w starszych budynkach, a także w przypadku obiektów designerskich lub pomieszczeń reprezentacyjnych.

Tutaj z pomocą przychodzi polski producent Karnix. W swojej ofercie (dostępnej na stronie karnix.pl) posiada on klasyczne i bezinwazyjne propozycje, dzięki czemu możesz bez problemu dopasować je do standardowych okien. A jeśli potrzebujesz innych gabarytów, skontaktuj się z nim poprzez stronę. Wykonane na zamówienie plisy okienne Karnix mogą być rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zawodzą tradycyjne rozmiary.

Producent rolet gotowy do pomocy

Zawsze możesz skontaktować się z Karnix mailowo i telefonicznie, jeśli masz jakieś pytania bądź wątpliwości związane z dobrem rolet, żaluzji czy markiz. Tu od razu warto dodać, że na stronie internetowej znajdziesz bardzo szeroki wybór w każdej z tych kategorii, dzięki czemu możesz od razu zamówić je w wygodny sposób. Ponieważ wszystkie rolety plisowane Karnix wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, możesz mieć pewność, że każde zamówienie to inwestycja w plisy okienne, z których będziesz korzystać przez długi czas.

Propozycje Karnix to także bardzo przystępne ceny, co jeszcze bardziej skłania do zakupu propozycji od tego właśnie producenta. Przekonaj się o tym – zajrzyj na stronę karnix.pl już dzisiaj!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024