Silesion.PL

serwis informacyjny

Tor Służewiec: 2. przystanek na Drodze do Derby

Tor Sluzewiec 2. przystanek na Drodze do Derby

Tor Sluzewiec 2. przystanek na Drodze do Derby

Kapitalnie zapowiada się meeting na Torze Służewiec zaplanowany na sobotę 14 maja! W programie gonitwa o Nagrodę Westminster Rulera, czyli 2. przystanek na Drodze do Derby, emocjonujące Westminster Wiosenna, bieg o Nagrodę Golejewka z derbistą Guitar Manem i znakomitym Timemasterem na starcie. Zapowiada się niezwykła rywalizacja ze świetną obsadą. Warto to zobaczyć, poczuć emocje i dopingować swoim faworytom! Ponadto będę czekać dodatkowe atrakcje dla publiczności: Warsaw Caravaning Festival, II Zlot Klasycznej Motoryzacji oraz rywalizacja HOBBY HORSE.

Elektryzujące starcie o pierwszą koronę

Tytuł konia trójkoronowanego jest niezwykle trudny do zdobycia i pokazuje niebywałą dominację w roczniku trzylatków. Oprócz tego, że bohater musi utrzymać się w formie na przestrzeni kilku miesięcy, to musi pokonać rywali na trzech, mocno zróżnicowanych dystansach – od 1600 metrów (Nagroda Rulera), przez 2400 metrów (Derby), aż do 2800 metrów (St Leger). W sobotę, 14 maja, rozpocznie się rywalizacja na najwyższym szczeblu!

Na starcie nie zabraknie lidera rocznika – Matt Machine, który poradził sobie z rywalami w biegu o Nagrodę Strzegomia (również na 1600 m) i będzie próbował potwierdzić swoją dominację. Kilku przeciwników zaprezentowało się w tym roku na tyle dobrze, że spróbują strącić go z piedestału. Wysoko powinny stać notowania nieznacznie przez niego pokonanych Groszka i Kaneshyi, obiecującego Jolly Jumpera, a także niepokonanego w wieku dwóch lat Syriusza.

Wielkie powroty w pozostałych prestiżowych gonitwach

Od startu w Westminster Wiosennej do rywalizacji powraca najlepsza dwulatka 2021 roku – Moonu. Klacz jest obecnie najwyżej oceniana przez ekspertów w kontekście przyszłego triumfu w Derby, ale będzie musiała potwierdzić swoją klasę już w pierwszym tegorocznym występie. Jej teoretycznie najgroźniejsza rywalka, utalentowana Westminster Cat także rozpoczyna sezon. Ten fakt postarają się wykorzystać konkurentki, które mają już za sobą tegoroczne występy.

W rywalizacji o Nagrodę Golejewka zobaczymy triumfatora Derby z ub. roku – Guitar Mana. Ogier pauzował od lipca aż do kwietnia, kiedy to pobiegł w Niemczech. Czy znów błyśnie na Służewcu? Zadanie będzie miał dość trudne, bo na starcie zobaczymy również m. in. Konia Roku 2020 – Timemastera, dzielnego Petita oraz zdolnych rówieśników derbisty, Anatora i Gryphona.

Zagadkowy powrót szykuje nam się również w sprinterskim wyścigu o Nagrodę Jaroszówki. Na starcie zobaczymy fantastycznego w wieku dwóch lat Power Barbariana, dla którego ubiegłoroczny sezon niestety był stracony. Czy wróci do wielkiej formy? Będzie musiał zmierzyć się z kilkoma bardzo doświadczonymi rywalami.

Konie mechaniczne na Służewcu

W trakcie weekendu wyścigowego na Torze Służewiec odbędą się dwie imprezy motoryzacyjne. Warsaw Caravaning Festival to połączenie targów kamperów, przyczep i akcesoriów, zlotu caravaningowego, giełdy kamperów i akcesoriów używanych. Na targach zobaczymy ponad 100 pojazdów i poznamy ofertę 30 firm związanych z caravaningiem, a na zlocie zagości około 150 ekip caravaningowych z całej Polski. Targi potrwają od 09:00 do 19:00 zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Równolegle odbywać się będzie także II Zlot Klasycznej Motoryzacji, a podczas niego będzie można zobaczyć auta z duszą, z historią, pieczołowicie odrestaurowane, kupione na aukcjach, wypatrzone, wylicytowane. Wejście na obie wystawy w ramach biletów na meetingi wyścigowe. Nie zabraknie także bogatej strefy FoodTrucków oraz atrakcji dla dzieci z rywalizacją hobby horse na czele.

Wyścigowe wydarzenie rozpoczyna się o godz. 15:00. Zapraszamy wszystkich wielbicieli rywalizacji na torze i tych wyjątkowych emocji!

Szczegóły oraz bieżące informacje dostępne tutaj: https://torsluzewiec.pl/droga-do-derby/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024