Silesion.PL

serwis informacyjny

Pierwszy raz w Polsce fani motorsportu będą mogli przejechać się bolidem F1

Bolid F1 Mod Williams F29

Bolid F1 Mod Williams F29

Jazda za kierownicą bolidu F1 to marzenie wielu entuzjastów szybkiej jazdy. Do tej pory, aby je zrealizować, musieli oni udać się na tory wyścigowe do Szwecji, Włoch czy Finlandii. Tego lata pierwszy raz taka okazja pojawi się w Polsce, dzięki wydarzeniu „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”. Jak ma wyglądać ten wyjątkowy event dla miłośników motoryzacyjnych emocji? Kto jest pomysłodawcą tego wydarzenia? Kto stoi za sprowadzeniem do Polski legendarnych aut wyścigowych i przekuciem w rzeczywistość marzenia o jeździe bolidem F1 na polskim torze?

Event Formula Drive, który odbędzie się tego lata na torze wyścigowym Silesia Ring, jest niecodzienną okazją, aby poprowadzić potwora z silnikiem o mocy 650 koni mechanicznych – bolid F1 Mod Williams FW29. Zanim jednak podekscytowani fani motorsportu – uczestnicy tego wydarzenia, głodni mocnych, motoryzacyjnych wrażeń usiądą za kierownicą legendarnych bolidów, przejdą pakiet szkoleń teoretycznych i praktycznych – obejmuje on jazdę torową, jazdy bolidami Renault 2000 oraz w finale – jazdy bolidami F1.

Organizatorzy wydarzenia pomyśleli także o miłośnikach motoryzacji, którzy wolą zasiąść w roli pasażera BMW Saubera F1.06 X2 i na własnej skórze poczuć możliwości maszyny prowadzonej przez doświadczonego kierowcę wyścigowego – Kamila Franczaka. Bolid, którym podczas Formula Drive będą realizowane przejażdżki co-drive został stworzony na podstawie modelu BMW Sauber F1.06 z 2006 roku. Na wydarzeniu pojawi się także symulator stworzony na bazie McLarena MP4-30 z sezonu 2015.

Motoryzacyjna gratka dla fanów F1, czyli wydarzenie umożliwiające poprowadzenie bolidu F1 po raz pierwszy w Polsce, odbędzie się w terminach 2-4 czerwca oraz 9-11 lipca 2022 roku. Tor wyścigowy Silesia Ring w Kamieniu Śląskim, ok. 30 km od Opola, to najnowocześniejszy obiekt motorsportowy tego typu w kraju.

Kim jest pomysłodawca „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”?

Grzegorz Rożalski, kierowca wyścigowy, pomysłodawca i twórca tego eventu, od dziecka był pasjonatem sportów ekstremalnych i motorsportu. Na początku jako kibic, a po zdobyciu pełnoletności jako uczestnik wyścigów został kilkukrotnie mistrzem Polski w lidze Time Attack Poland – prestiżowych wyścigów amatorskich, odbywających się na największych torach w kraju. Jako nastolatek zrobił sobie „listę sportów marzeń”, która zainspirowała go w życiu zawodowym to stworzenia marki „Prezentmarzeń”. Marka ta od ponad 10 lat oferuje prezenty w formie niezapomnianych przeżyć i adrenaliny. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a Grzegorz Rożalski rozwijał firmę, tworząc kolejne marki. Nie porzucił jednak marzeń motoryzacyjnych i jako pasjonat F1 rozpoczął pracę nad czymś, czego jeszcze wcześniej w Polsce nikt nie dokonał. Postanowił, jako pierwszy w Polsce, zorganizować komercyjne jazdy za kierownicą bolidu F1. Tak narodził się pomysł na event „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”.

Grzegorz Rożalski pomysłodawca eventu Formula Drive Poprowadź Bolid F1

Podczas prac, wraz ze swoim zespołem, pokonał wiele wyzwań. Po kilku miesiącach wizyt i rozmów biznesowych udało się także nawiązać współpracę z prestiżowymi, zagranicznymi firmami, związanymi ze sportami motorowymi. Marka Formula Drive zakupiła cztery bolidy Renault 2000, chociaż wydawało się, że na rynku wtórnym były tylko dwa. Formula Drive nabyła także dwuosobowy bolid F1, chociaż bolidy F1 są jednoosobowe. Jej zespół techniczny stworzył też symulator F1 poruszający się w dwóch osiach — choć w Europie Wschodniej nikt tego jeszcze nie dokonał. Na sam koniec, Formula Drive nawiązała współpracę z zespołem Johana Rajamäki ze Szwecji. 

Marzenia z dzieciństwa oraz ekstremalne i niepowtarzalne emocje, których Grzegorz Rożalski doświadczył na Torze Anderstorp, już jako CEO firmy Emotivo (właściciela marki Prezentmarzeń), przerodziły się w decyzję, aby umożliwić fanom motorsportu jazdy bolidem F1 w Polsce. Upór i determinacja w dążeniu do celu, wyniesiona także z doświadczeń zdobytych w roli kierowcy wyścigowego, zaowocowały organizacją wydarzenia „Formula Drive – Poprowadź Bolid F1”, które może stać się w tym roku prawdziwą gratką dla miłośników F1.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024