Silesion.PL

serwis informacyjny

Ta 1 sztuczka wizualizacyjna pomoże Ci podejmować ważne decyzje dotyczące kariery

Ta 1 sztuczka wizualizacyjna pomoze Ci podejmowac wazne decyzje dotyczace kariery

Ta 1 sztuczka wizualizacyjna pomoze Ci podejmowac wazne decyzje dotyczace kariery

W pewnym momencie swojej kariery możesz stanąć na rozdrożu, na którym będziesz musiał wybrać między dwiema dobrymi ofertami pracy. Może być trudno zdecydować, który jest lepszym wyborem, zwłaszcza gdy oba są posunięciami kariery, które na papierze brzmią świetnie i ekscytują.

Często profesjonaliści są wciągnięci w skupianie się tylko na liczbach, takich jak wynagrodzenie. „Myślę, że istnieje duża presja, szczególnie w kapitalizmie, aby skoncentrować się na tym, co robię? Ile wnoszę? To oczywiście ważne. To są rzeczy, które ludzie muszą wziąć pod uwagę” – powiedział Adjoa Osei, licencjonowany psycholog kliniczny i konsultant ds. różnorodności, równości i integracji. „Ale jakie inne rzeczy są dla ciebie ważne, gdy myślisz o pracy?”

Oto technika wizualizacji, która może pomóc ci się uwolnić i dać ci jasność, której potrzebujesz, aby iść naprzód z dużym ruchem w karierze.

Wypróbuj tę technikę wizualizacji, aby ujawnić ukryte emocje. Następnie określ, co najbardziej cenisz.

Wielu z nas jest szkolonych, by ignorować to, co czujemy. Wizualizacja scenariuszy, w których wybierasz opcję A lub opcję B, może pomóc ci zorientować się, która oferta cię bardziej ekscytuje.

Cynthia Pong, trenerka kariery i autorka książki „ Don’t Stay in Your Lane: The Career Change Guide for Women of Color ”, zaleca, aby przeznaczać co najmniej 20 minut na odpoczynek i odpocząć od martwienia się o swoją decyzję, zanim zaczniesz wizualizować przyjęcie każdej oferty.

„Następnie spróbuj wyobrazić sobie, jak byś się czuł za trzy miesiące, sześć miesięcy, za rok, gdybyś wybrał opcję A. Zwróć uwagę na to, jak czujesz się w swoim ciele. Czy zauważyłeś jakieś fizyczne reakcje, których doświadczyłeś? Następnie powtórz dla opcji B” – powiedział Pong. „Wykonywanie tego rodzaju wizualizacji może zwiększyć przejrzystość i pewność podejmowania decyzji”.

Osei zaleca zastanowienie się nad wartościami, które są głównymi zasadami dotyczącymi sposobu, w jaki chcesz żyć. Zadaj sobie pytania takie jak: „Czy ta praca pomoże mi przejść do tego rodzaju pracy, którą chcę wykonywać?” lub „Jakiego rodzaju relacje chcę mieć w swojej pracy?” by skłonić do refleksji, powiedziała.

Następnie spróbuj uszeregować swoje wartości w kolejności ważności i zobacz, co jest dla Ciebie najważniejsze.

„Jeśli mówisz, że naprawdę cenisz elastyczność, to nie ma sensu podejmować się pracy, która ma bardzo sztywny harmonogram, w której możesz pracować po godzinach” – powiedział Osei. „Czy to naprawdę pasuje do bardziej elastycznego stylu życia, którego szukałeś?”

Połącz technikę wizualizacji z rozmową z osobami, którym ufasz.

Nie musisz też robić tej refleksji na własną rękę. Rozmowa o swoich opcjach z zaufanymi kolegami, przyjaciółmi lub mentorami może zapewnić pomocną perspektywę z zewnątrz, zarówno Pong, jak i Osei powiedzieli.

„Możesz usłyszeć, kiedy wyjaśniasz coś, co nie pasuje do tego, czego chcesz” – powiedział Osei. „Lub, gdy mówisz o czymś, ktoś może ci wskazać:„ Byłeś naprawdę podekscytowany, kiedy rozmawiałeś o tej ofercie, ale zauważyłem, że brzmiałeś dobrze z drugą ofertą”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024