Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Czyż piłkarzem Warty Poznań

Szymon Czyz pilkarzem Warty Poznan

Szymon Czyz pilkarzem Warty Poznan

Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski, Szymon Czyż podpisał trzyletni kontrakt z Wartą Poznań i wraca do kraju po trzech sezonach spędzonych w Lazio Rzym. Witamy w Zielonej Rodzinie!

Szymon Czyż 8 lipca skończy 20 lat. Pochodzi z Gdyni i jest wychowankiem tamtejszej Arki. Jako 14-latek trafił do Akademii Lecha Poznań, z której latem 2018 roku przeniósł się do Lazio Rzym. Umowa z włoskim klubem skończyła mu się 30 czerwca i w piątek zawodnik podpisał kontrakt z Wartą Poznań do końca sezonu 2023/24.

Cieszymy się niezmiernie, bo to młody, utalentowany chłopak, który zadebiutował już w rozgrywkach Ligi Mistrzów, trenował z pierwszą drużyną Lazio Rzym i był kadrze zespołu w kilku meczach Serie A. Cieszymy się tym bardziej, że Szymon wybrał Wartę, bo po tym, jak otrzymał ofertę od nas, propozycję przedłużenia kontraktu złożyło mu też Lazio. W tym momencie zawodnik był już jednak przekonany, że Warta Poznań jest dla niego najlepszym wyborem i zdecydował się na nas – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy poznańskiego klubu. – To zawodnik na pozycje 8, 10 czyli gra jako środkowy pomocnik lub ofensywny środkowy pomocnik. Może pełnić na boisku podobną rolę, jak Maciek Żurawski, który występował u nas wiosną. Też jest młodzieżowcem, więc można powiedzieć, że to taka wymiana jeden do jednego za Maćka. Głęboko wierzymy w to, że Szymon da nam jakość w ofensywie i przyczyni się do tego, byśmy mogli przeżywać wiele miłych chwil podczas meczów “Zielonych”.

Wspomniany występ Mateusza Czyża w Lidze Mistrzów miał miejsce w październiku 2020 roku. Młody Polak wszedł na boisko w 68. minucie wyjazdowego meczu z Club Brugge w fazie grupowej. Włosi zremisowali na wyjeździe 1:1. „Niesamowity wieczór” – napisał zawodnik na Twitterze.

Mecz w Lidze Mistrzów to był mój pierwszy występ w seniorskim zespole Lazio. Niezapomniana chwila i bardzo się cieszę z tego, że mogłem zadebiutować akurat w takich rozgrywkach – mówi Szymon Czyż. – Chcę zdobywać doświadczenie w seniorskim futbolu i wydaje mi się, że Warta Poznań jest w tym momencie najlepszym miejscem dla mnie. Nie miałem problemu z wyborem klubu. Przychodzę tutaj, żeby dać coś od siebie i pomóc drużynie w powtórzeniu lub zrobieniu lepszego wyniku niż w ostatnim sezonie. Chciałbym przedstawić się kibicom na boisku i pokazać z jak najlepszej strony. Wspólnie z zespołem chcę osiągać postawione przed nami cele.

Nowy piłkarz „Zielonych” ma 176 cm wzrostu, waży 76 kg. W młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 17, 18, 19 i 21 rozegrał 22 mecze i zdobył jedną bramkę. – Jestem środkowym pomocnikiem, lubię grać w ataku i w obronie. Tak naprawdę, to chcę robić wszystko na boisku, więc będę walczył i starał się z całych sił, żeby Warta zdobywała jak najwięcej punktów w tym sezonie – podkreśla.

Szymon Czyż to czwarty zawodnik, który trafił do Warty Poznań w obecnym oknie transferowym. Wcześniej kontrakty podpisali: bramkarz Jędrzej Grobelny, obrońca Wiktor Pleśnierowicz i pomocnik Milan Corryn.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024