Silesion.PL

serwis informacyjny

Szukasz sprzętu alpinistycznego? Sprawdź w sklepie górskim

glowne kurtkisoftshellmeskie1

glowne kurtkisoftshellmeskie1

Sprzęt alpinistyczny najlepiej jest kompletować w odpowiednio wyposażonym sklepie górskim, gdzie znajduje się wiele artykułów w różnych przedziałach cenowych i pochodzących od uznanych producentów. Czym należy się kierować, kompletując własny sprzęt alpinistyczny? Na jakie artykuły w sklepie trekkingowym warto zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Buty wspinaczkowe

Sklepy z butami górskimi oferują odpowiednie obuwie, które zapewnią ci komfort podczas wspinania się po różnych nawierzchniach. Tego typu but jest obcisły i sprawia, że duży palec u stopy jest lekko zakrzywiony. Fachowa porada przed pierwszym zakupem uchroni cię od rozczarowania pierwszą wspinaczką, dlatego wybierz sklep górski, który obsługują profesjonaliści.

Kask wspinaczkowy

Bez względu na stopień zaawansowania wspinaczki, kask jest niezbędnym elementem twojego ubioru. Jego zadaniem jest ochrona twojej głowy zarówno podczas upadku, jak i przed spadającymi kamieniami. Dobrze dobrany kask powinien być na tyle głęboki, by ochronić skronie, czoło i potylicę, a przy tym zapewniać odpowiednią widoczność. Wybranie modelu wyposażonego w otwory wentylacyjne podniesie komfort wspinaczki w upalne dni.

Kask wspinaczkowy hybrydowy

Uprząż

Uprząż musi być dla ciebie przede wszystkim wygodna. Jeżeli rozważasz wspinaczkę nie tylko w porach letnich, ale również i zimowych, zwróć uwagę na modele z regulacją nogawek. W przeciwnym wypadku wystarczy sportowa uprząż, bez ekstra klamer. Poszukując solidnej i świetnie dopasowanej uprzęży koniecznie odwiedź renomowany sklep górski oferujący sprzęt alpinistyczny.

Lina wspinaczkowa

Sklepy górskie ze sprzętem alpinistycznym oferują liny wspinaczkowe podzielone na statyczne i dynamiczne, które mają różne długości i średnice. Statyczne liny nie ulegają rozciągnięciu pod wpływem obciążenia i z tego powodu swoje główne zastosowanie znajdują w ratownictwie czy pracy na wysokościach. Natomiast liny elastyczne przeznaczone są do zamortyzowania lotu, ponieważ są rozciągliwe. Najczęściej zalecane są liny o średnicy między 9 a 10 mm i długości 60 metrów.

Przyrządy asekuracyjne

Przyrządy asekuracyjne, obok lin i uprzęży, stanowią elementarne wyposażenie. Wykonanie ze stopów aluminium i tytanu sprawia, że są bardzo lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe. Wśród nich znajdziemy karabinek, ekspres i zamek. Karabinki we wspinaczce sportowej najczęściej służą do asekuracji, lub do przewiązywania po ukończeniu trasy. Mając na uwadze specyfikę polskich gór, potrzebujesz około 10 ekspresów. Ich ilość będzie stopniowo rosnąć wraz z coraz to bardziej wymagającymi pasmami górskimi, jakie będziesz odwiedzać.

Ekspres wspinaczkowy z karabinkami bezząbkowymi i szeroką taśmą nylonową

Podręczny woreczek na magnezję

Magnezja to biały proszek, który ma właściwości higroskopijne. Używany jest w celu zapobiegnięcia poceniu się rąk, a przy tym zwiększa przyczepność dłoni do skały. Warto zaopatrzyć się w taki woreczek, który jest dostępny w różnych kolorach i wzorach. Ten element można dostosować do własnych preferencji, czyli wybrać ulubiony kolor i najbardziej odpowiedni dla swoich potrzeb rozmiar.

Woreczek na magnezję z regulowanym paskiem

Wybierając internetowy sklep górski, kieruj się jakością oferowanego sprzętu. Zwróć uwagę na certyfikaty i materiały, z jakich został wykonany. Dzięki temu zapewnisz sobie poczucie bezpieczeństwa, co pozwoli ci czerpać pełną przyjemność z uprawiania sportów outdoorowych.

Odpowiedni ekwipunek związany może być z dużymi wydatkami, jednak możesz stopniowo gromadzić swój sprzęt, a na początku swojej przygody zaopatrzyć się jedynie w najpotrzebniejszy ekwipunek. Pamiętaj, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością, dlatego warto podchodzić do tematu zakupów w sklepach górskich (i innych również) racjonalnie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author