Silesion.PL

serwis informacyjny

Szokujące sceny na basenie w Bytomiu. Policja zapobiegła potencjalnemu samosądowi

Samosąd na bytomskim kąplielisku

Wczoraj na miejskim kąpielisku w Bytomiu doszło do interwencji policji, która zatrzymała czterech obcokrajowców. Sytuacja była na tyle poważna, że istniało ryzyko samosądu.

Incident, który miał miejsce wczoraj wieczorem na kąpielisku w Bytomiu, wstrząsnął społecznością lokalną. Nagranie wideo, które szybko rozeszło się w mediach społecznościowych, pokazuje tłum ludzi naciskających na policjantów, którzy próbowali zatrzymać grupę mężczyzn.

Według relacji świadków zdarzenia, na basenie miejskim kilka osób – obcokrajowców (niektórzy mówią tylko o jednej osobie), miała przejawiać niedozwolone zachowania wobec nieletnich. Takie zachowanie nie spodobało się wielu osobom przebywającym na miejskim kąpielisku.. To skandaliczne wydarzenie wywołało liczne kontrowersje i zaniepokojenie w społeczności lokalnej.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 16.00. Ochroniarze pilnujący bezpieczeństwa na terenie kąpieliska odkrytego w Parku Miejskim otrzymali dwa zgłoszenia: od dwóch chłopców oraz od matki dziewczynki korzystającej z basenu. Dziewczynka poinformowała matkę, że zaczepia ją około 50-letni mężczyzna. To zgłoszenie matka przekazała ochronie. Chłopcy zawiadomili ochroniarzy, że ten sam mężczyzna miał ich zaczepiać podczas zabawy w wodzie. Ochroniarze natychmiast podjęli interwencję. Wyprowadzili mężczyznę i jego trzech towarzyszy z basenu i zawiadomili policję.

Skuteczna interwencja ochrony na kapielisku odkrytym w Parku Kachla
screen: UM Bytom

Po zatrzymaniu mężczyzn przez ochronę i po przybyciu policji na miejsce, na kąpielisku utworzyło się zbiegowisko. Ochroniarze pomogli policjantom zabezpieczyć teren.

W związku z agresywnym zachowaniem części osób obserwujących zatrzymanie, policjanci podjęli interwencję z użyciem tarcz i gazu łzawiącego. Wszyscy zatrzymani do wyjaśnienia sprawy mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat są obywatelami Gruzji.” – czytamy w oświadczeniu na stronie Urzedu Miasta Bytom

Policja w Bytomiu podała, że czterech mężczyzn zostało zatrzymanych w związku z podejrzeniem zmuszania innych osób do nieodpowiednich zachowań. Aktualnie policja prowadzi śledztwo w tej sprawie, a decyzja dotycząca postawienia zarzutów zostanie podjęta przez prokuraturę.

źródło:własne, Youtube, UM Bytom

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze