Silesion.PL

serwis informacyjny

Szeroka oferta na rekordowe temperatury w Holandii, Belgii, Niemczech i Francji!

Rekordową temperaturę zanotowano w środę  w belgijskiej bazie wojskowej w Kleine-Brogel. Było tam 38,9 stopni Celsjusza, co jest historycznym rekordem w Belgii od początku pomiarów w 1833 roku – podał królewski instytut meteorologiczny IRM. Niemal tak samo wysoka temperatura, 38,8 stopni, była latem zeszłego roku.

W Belgii, Holandii, Niemczech i Francji są odnotowywane rekordowe temperatury, które czasem w niektórych rejonach przekraczają nawet 40 stopni! Rekordową temperaturą w tym pierwszym z wymienionych krajów było 38.8 stopni. Czy zatem i ta bariera zostanie przekroczona? IRM twierdzi, że rekord padnie w piątek 26 lipca br.

Nie zazdrościmy mieszkańcom tych krajów, ale w związku z tym BETFAN ma dla Was specjalną ofertę.

W którym kraju maksymalna temperatura odnotowana dnia 26.07.2019r. będzie wyższa?

  • Belgia – kurs 1.75
  • Holandia – kurs 1.95

W którym kraju maksymalna temperatura odnotowana dnia 26.07.2019r. będzie wyższa? (za 

  • Belgia -kurs 1.55
  • Niemcy – kurs 2.25

Czy 26.07.2019r. padnie rekord maksymalnej temperatury w Belgii?

  • Tak – kurs 7.50

IRM ostrzegł, że w Belgii jeszcze w piątek, kiedy spodziewany jest szczyt upałów, może paść nowy rekord.

Rekord gorąca padł w środę również w Holandii, gdzie temperatura w Gilze-Rijen na południu kraju wczesnym popołudniem wyniosła 38,8 stopni Celsjusza. Poprzedni rekord w Holandii, pochodzący z 1944 roku, wynosił 38,6 stopnia.

W niektórych częściach Francji sytuacja może być w czwartek gorsza niż w 2003 r., kiedy to z powodu kanikuły zmarło 15 tys. osób – pisze Agence France Presse. “Byle tylko jakoś dotrwać do piątku” – dodaje.

W dwudziestu francuskich departamentach i w regionie Ile-de-France obowiązuje czerwony, najwyższy alert. W związku z mającymi trwać do soboty upałami, dyrekcja państwowych kolei francuskich (SNCF) zaapelowała do osób, które zaplanowały podróż na czwartek, by przełożyły wyjazd na inny termin.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author