Silesion.PL

serwis informacyjny

Święto miłośników kawy już w ten weekend w Libero Katowice

Libero Katowice już 22 i 23 września zaprasza na wyjątkowe święto kawy! Na uczestników, oprócz porządnej dawki kofeiny, czekają warsztaty degustacyjne z alternatywnych metod parzenia kawy oraz cuppingu, a także ciekawe wykłady i prelekcje. Poprowadzą je profesjonalni bariści, dla których „mała czarna” nie ma żadnych tajemnic. Dodatkowo, wszyscy, którzy wezmą udział w warsztatach, otrzymają zaproszenia na kawę, które będzie można zrealizować aż do 29 września, czyli Światowego Dnia Kawy.

W najbliższy weekend aromat świeżej kawy wypełni Libero Katowice. Z okazji Światowego Dnia Kawy galeria zaprasza na interesujące wykłady oraz warsztaty degustacyjne. Festiwal Kawy w Libero rozpocznie się w piątek, 22 września, o godz. 16:00 i odbędzie się na poziomie 0. Na początek zaplanowane zostały zajęcia z Magdaleną Głowacką – II Vice Mistrzynią Polski Latte Art 2020, a następnie spotkanie z Viktorem Petrakovskyim, który w branży kawowej działa od 13 lat i ma na swoim koncie m.in. udział w Mistrzostwach Polski Baristów i innych zawodach kawowych. Bariści reprezentują Serio.coffee spot i oboje na co dzień nie rozstają się z kawą. W Libero Katowice w energetycznej atmosferze zdradzą wszelkie tajniki kunsztu baristy. Opowiedzą o rodzajach kawy, metodach jej obróbki, samym procesie spalania, a także o czynnikach, mających kluczowy wpływ na smak naparu – jakości wody czy stopnia zmielenia ziaren. Powiedzą również, czym wyróżnia się kawa wysokiej jakości i gdzie jej szukać oraz jak dobrać odpowiednią kawę dla siebie. Następnie uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zapoznać się z wszelkimi akcesoriami, które są niezbędne do przygotowania dobrej kawy w warunkach domowych.

Cieszymy się, że w tym roku możemy również w Libero świętować Światowy Dzień Kawy i to aż przez dwa dni. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników „małej czarnej”, aby rozsmakować się w różnorodnych jej smakach i aromatach oraz zdobyć nową wiedzę na temat sposobów jej parzenia. Mamy nadzieję, że to wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów kawy, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają swoją kawową przygodę – zaznacza Grzegorz Filipczyk, Dyrektor Libero Katowice.

W kolejnej części warsztatów przedstawiciele z Serio.coffee spot pokażą, jak zaparzyć czarną kawę metodą alternatywną – hario v60. W tym celu wykorzystane zostaną dwa rodzaje ziaren wysokiej jakości, pochodzących z różnych regionów świata. Nie zabraknie również omówienia pozostałych metod alternatywnych dostępnych na rynku. Na koniec każdy będzie mógł skosztować i ocenić przygotowaną w ten sposób kawę.

Drugiego dnia, czyli w sobotę 23 września, od godziny 12:00 do godziny 17:00, zaplanowano warsztaty z cuppingu oraz alternatywnych metod parzenia kawy i napojów kawowych wraz z firmą STARBUCKS. Na koniec każdy z uczestników otrzyma zaproszenie na swoją ulubioną kawę.

Nie tylko kawa, ale i rozrywka

Libero Katowice oprócz obchodów święta kawy zaprasza również wszystkich miłośników psów i kotów na targi PUPILOVE, które odbędą się 24 września w godzinach od 11:00 do 17:00 na poziomie 0. To jedyne w swoim rodzaju targi dla wszystkich kochających domowe zwierzaki, gdzie w jednym dniu i w jednym miejscu będzie można spotka

najfajniejsze psie i kocie marki. Ponadto będzie można również kupić zdrowe karmy, przekąski i smakołyki, wszelkie spacerowe i domowe akcesoria, jak szelki, obroże, piękne i wygodne legowiska, psie i kocie kosmetyki, najfajniejsze zabawki i gadżety i całą masę fantastycznych produktów z motywami zwierzęcymi. Równocześnie w Libero trwa akcja „Z Libero do Juraparku Krasiejów”, gdzie galeria nagradza za zakupy i rozdaje bilety rodzinne do prehistorycznego parku dinozaurów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023