Silesion.PL

serwis informacyjny

Rekrutacja drużyny lacrosse w Katowicach

Jeden z najstarszych sportów świata wywodzi się od Indian, którzy od samego początku wykorzystywali charakterystyczne kije zakończone siatkami do przemieszczania między sobą piłki i zdobywania punktów. Mamy tu kontakt fizyczny znany z hokeja na lodzie, przemyślane zagrywki rodem z koszykówki oraz widowiskowe strzały, których prędkość osiąga nawet 200 km/h.

Najszybszy sport na dwóch nogach” zawitał w 2010 roku do Katowic, gdzie powstały dwie drużyny: męska AZS Legion Katowice oraz damska AZS Walkirie Katowice. Katowiczanie regularnie zdobywają medale, coraz bardziej zbliżając się do upragnionego mistrzostwa. (AZS Legion Katowice 3x srebro 1x brąz, AZS Walkirie Katowice 3x brąz 1x srebro juniorek). Kluczowe mogło być tutaj doświadczenie zdobyte na arenie międzynarodowej. Spora część katowickich drużyn brała udział w najważniejszych imprezach w lacrosse’owym środowisku: mowa o niedawno odbywających się mistrzostwach świata w San Diego, mistrzostwach Europy U21 kobiet w Pradze, czy mistrzostwach świata U21 w Limerick. Juniorzy przygotowują się aktualnie do mistrzostw Europy, które odbędą się we Wrocławiu, a seniorzy do mistrzostw Europy w Portugalii.

Dla katowickich drużyn sama gra to nie wszystko. Sporą część swojego czasu zawodnicy poświęcają na rozwój tego mało znanego w Polsce sportu. Młodzież ma okazję poznać lacrosse w ramach zajęć prowadzonych w szkołach oraz organizowanych pokazów, na których katowiczanie mogą zarazić swoją pasją kolejnych zwolenników aktywności fizycznej.

28 września 2023 r. i 5 października 2023 r. na ośrodku sportowym Hetman Katowice odbędą się treningi rekrutacyjne dla potencjalnych zawodników Legionu i Walkirii. Nie wymaga się od potencjalnych uczestników żadnego doświadczenia ani posiadania własnego sprzętu. Priorytetem są chęci i zaangażowanie w treningi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023