Silesion.PL

serwis informacyjny

SuperBet: 5-krotny wzrost skali w 2021 roku, dobry początek 2022 roku

Mistrz UFC Jan Blachowicz w nowym spocie Superbet Pasja jest wszystkim

Mistrz UFC Jan Blachowicz w nowym spocie Superbet Pasja jest wszystkim

Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. (“Superbet”), należąca do Grupy Superbet – globalnego operatora zakładów bukmacherskich i gier online, rośnie szybciej niż rynek. Polska spółka 2021 rok zakończyła 5-krotnym wzrostem przychodów – do 100 mln EUR z 20 mln EUR rok wcześniej. Większość jej obrotów, bo aż 85% łącznej sprzedaży, realizowana jest w kanale mobile. Dynamiczny rozwój to efekt między innymi wykorzystania autorskiej, szybko skalowalnej technologii, koncentracji na kanale mobile, w tym wdrożenia innowacji: pierwszych na polskim rynku bukmacherskim darmowych gier i nowatorskiej, sportowej platformy społecznościowej – SuperSocial.

Nowy rok 2022 polska spółka rozpoczęła kontynuacją silnej dynamiki sprzedaży i wzrostem liczby użytkowników. Spółka planuje dalszą rozbudowę formatu darmowych gier SuperGame Jackpot i SuperSpin wpisujących się w potrzeby polskiego rynku. W samym 2021 roku z aplikacji mobilnych Superbet zdecydowało się skorzystać aż 110 tys. nowych użytkowników. Aplikacje dedykowane są systemom Android oraz iOS. Superbet notuje wysoki miesięczny wskaźnik retencji sięgający 80%, co pokazuje dużą liczbę powracających, lojalnych użytkowników.

Rozwój Superbet w Polsce wpisuje się w globalną strategię Grupy Superbet – działającej na 30 rynkach – zakładającą silny wzrost skali i dalszą ekspansję zagraniczną zarówno w Europie, jak i Azji, Ameryce i innych rynkach regulowanych.

Otoczenie rynkowe

Wzrostom w branży gier online i zakładów sportowych sprzyja otoczenie rynkowe – postępująca digitalizacja branży rozrywkowej i dodatkowo pandemia, która powoduje silniejsze niż kiedykolwiek zwrócenie się klientów w kierunku rozrywki online.

– Polski rynek zakładów i gier sportowych rozwija się szybciej niż rynek Unii Europejskiej. Największymi beneficjentami będą spółki stawiające na rozwój kanału mobile, oferujący rozwiązania wychodzące poza standardowe zakłady sportowe czy gry. Dlatego skupiamy się na budowaniu społeczności zafascynowanej sportem, darmowymi grami online i wspieraniem tzw. social expierience, co ma istotny wpływ na przyciągnięcie nowych, jak i zatrzymanie dotychczasowych użytkowników. Silna cyfryzacja branży, poprawa sytuacji licencjonowanych operatorów w Polsce sprzyja graczom takim jak Superbet. Naszym naturalnym środowiskiem, w którym się specjalizujemy jest mobile – komentuje Adam Lamentowicz, Prezes Zarządu Superbet.

Sukces dzięki technologii

Nowatorskie technologie tworzone są przez technologiczne zaplecze z Grupy – Spółki IT w grupie Superbet – zatrudniające blisko 400 deweloperów i specjalistów IT, którzy dbają o wdrażanie innowacji dostosowanych do potrzeb użytkowników na poszczególnych rynkach i niezawodne działanie aplikacji.

– Zaplecze technologiczne to nasz as w rękawie. W grupie Superbet działają największe międzynarodowe talenty IT rynku, m.in. z Londynu, Leeds, Zagrzebia, Bukaresztu czy Żyliny. Rośniemy bardzo dynamicznie. W Polsce coraz silniej zaznaczamy swoją obecność, stawiając na łatwo skalowalne innowacje technologiczne, co zdecydowanie przyspiesza nasz rozwój. Z sukcesem pozyskujemy kolejnych użytkowników do naszej platformy, a wysoki miesięczny wskaźnik retencji, sięgający 80 proc., pokazuje, że trafiamy w oczekiwania klientów. Mamy ambitne plany dalszego rozwoju. W 2022 roku chcemy istotnie zwiększyć skalę działania, nadal koncentrując się na rozwoju istniejących rozwiązań i wprowadzaniu kolejnych innowacjimówi Adam Lamentowicz.

Superbet stawia na innowacyjne formaty rozrywki

Superbet jako pierwszy bukmacher w Polsce udostępnia rozwiązania, mające zapewnić użytkownikom darmową rozrywkę. SuperGame Jackpot i SuperSpin to darmowe gry, w które może zagrać każdy zarejestrowany użytkownik, bez ryzyka przegranej. W obecnej edycji SuperGame Jackpot, w której wystarczy poprawnie wytypować wyniki 5 spotkań, główną nagrodą jest 250 tys. złotych, a w rundzie finałowej dodatkowo motocykl Harley-Davidson Pan America.

Kolejna duża innowacja od Superbet to SuperSocial, czyli zamknięta w aplikacji zaawansowana platforma społecznościowa. SuperSocial skupia osoby zainteresowane sportem i typowaniem wyników, pozwala na wymianę doświadczeń i wspólne przeżywanie wydarzeń sportowych. Na platformie można łatwo powielać zakłady innych typerów, dzielić się własnymi kuponami i uczestniczyć w czatach przypisanych do danego wydarzenia. Wśród użytkowników SuperSocial znajdziemy ambasadorów marki Superbet, czyli Jerzego Dudka, Sławomira Peszko i Jana Błachowicza, którzy aktywnie udzielają się w społeczności i dzielą się swoimi kuponami. Jerzy Dudek jest też najchętniej obserwowanym użytkownikiem. Jego aktywnością w aplikacji Superbet interesuje się ponad 46 tys. osób.

O Superbet:

Grupa Superbet to szybko rosnący, globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line, który działa na blisko 30 rynkach. Jest 16. najwyżej notowaną firmą gier online na świecie i jednym z kluczowych graczy w Europie. Zatrudnia ponad 3,5 tysiąca pracowników na całym świecie. Działalność Grupy koncentruje się na zakładach sportowych i grach w kanałach on-line i retail. Grupa rozwija się organicznie i poprzez akwizycje, zarówno w Europie Zachodniej, jak i w regionie CEE. Udziałowcem Grupy jest największy na świecie fundusz private equity – amerykański Blackstone. Superbet inwestuje w innowacyjne, autorskie rozwiązania technologiczne. Grupa na świecie działa pod markami Superbet, Napoleon i Lucky Days. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako Superbet. Od 2020 roku, oferując zakłady on-line w oparciu o zezwolenie Min. Finansów RP w aplikacji mobilnej iOS, Android oraz na stronie superbet.pl.

Firma jest zdobywcą nagród w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 w kategorii Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author