Silesion.PL

serwis informacyjny

Stefan Savić piłkarzem Warty Poznań

Stefan Savic fot.Klaudia Berda Warta Poznan

Stefan Savic fot.Klaudia Berda Warta Poznan

Były mistrz Austrii z RB Salzburg i Słowenii w barwach Olimpiji Lublana, 29-letni pomocnik Stefan Savić został piłkarzem Warty Poznań. Jako wolny zawodnik podpisał kontrakt do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia do czerwca 2024 roku.

Rodzice Stefana Savicia pochodzą z Serbii, ale zawodnik urodził się w Salzburgu i jest Austriakiem. W drużynach narodowych tego kraju, w kategoriach U-16, U-17, U-18 i U-19 rozegrał 18 spotkań, w których strzelił 3 gole. Nigdy nie wystąpił jednak w pierwszej reprezentacji. Nowy piłkarz „Zielonych” jest wychowankiem klubu Lieferinger SV, z którego jako 11-latek przeniósł się do akademii RB Salzburg i tam świętował pierwsze sukcesy w piłce młodzieżowej.

W debiutanckim sezonie w zespole seniorskim Salzburga został mistrzem kraju i sięgnął po krajowy puchar – zaliczył wówczas swoje jedyne trzy występy w barwach RB. W swojej ojczyźnie grał jeszcze w: USK Anif, FC Liefering, Linzer AK. W 2015 roku wyjechał z Austrii. Najpierw przez półtora roku grał w Slavenie Koprivnica (5 goli w 55 meczach w chrowackiej ekstraklasie), a następnie zaliczył półroczny epizod w Rodzie Kerkrade. W latach 2017-2020 Stefan Savić przez trzy sezony był ważnym piłkarzem Olimpiji Lublana (104 mecze i 17 goli w lidze), z którą wywalczył mistrzostwo i dwukrotnie Puchar Słowenii.

Po zamknięciu tego rozdziału trafił do Wisły Kraków. W ciągu dwóch lat gry w Ekstraklasie zapisał na swoim koncie 5 bramek i 8 asyst (w 52 występach). Latem 2022 roku, gdy Wisła spadła z ligi, Stefan Savić wyjechał z Polski i został zawodnikiem tureckiego klubu Tuzlaspor. Dwa tygodnie temu rozwiązał tam umowę i jako wolny zawodnik mógł związać się z Wartą Poznań umową do końca obecnego sezonu. Jest w niej opcja przedłużenia współpracy do czerwca 2024 roku.

– Cieszę się, że wracam do Ekstraklasy, bo uważam, że to dobra liga. Polska też jest dla mnie fajnym miejscem do życia. Jako zawodnik Wisły Kraków miałem okazję grać kilka razy przeciwko Warcie Poznań i pamiętam, że zawsze były to trudne mecze – mówi Stefan Savić i dodaje: – Warta jest na dobrym miejscu w tabeli. Zespół ma za sobą udaną rundę, ale oczywiście każdy chce teraz osiągnąć jeszcze więcej i grać jeszcze lepiej. Zamierzam pomóc drużynie w osiągnięciu tych celów.

Austriak jest dość uniwersalnym piłkarzem. – Chcieliśmy wzmocnić siłę ofensywną Warty Poznań jednym konkretnym zawodnikiem. Wszyscy znamy umiejętności piłkarskie Stefana. Wierzymy, że przy trenerze Dawidzie Szulczku już od pierwszego meczu będzie pokazywał, na co go stać, i przekuje to w gole oraz asysty. Uważam, że Stefan rozszerzy wachlarz naszych możliwości w ataku, doda dynamiki do gry, a dzięki swoim umiejętnościom, technice użytkowej ułatwi zaskakiwanie rywali. Liczymy też na to,  że z nim w składzie Warta poprawi tempo budowania akcji – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań.

Stefan Savić to środkowy, ofensywny pomocnik, ale może też grać jako skrzydłowy. Niedawno skończył 29 lat. Ma 174 cm wzrostu, waży 66 kg. Będzie występował ze swoim ulubionym numerem – 77.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024