Silesion.PL

serwis informacyjny

Mateusz Kuzimski piłkarzem Arki Gdynia

Mateusz Kuzimski pilkarzem Arki Gdynia

Mateusz Kuzimski pilkarzem Arki Gdynia

Napastnik Mateusz Kuzimski podpisał półtoraroczny kontrakt z Arką. Do Gdyni przenosi się na zasadzie transferu definitywnego z Warty Poznań.

Urodzony 26.06.1991 roku w Tczewie 30-letni zawodnik pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnych drużynach: Unii oraz Wiśle. W sezonie 2010/11 zaliczył epizod w Arce. Wówczas, mając 19 lat, rozegrał dwa spotkania w Młodej Ekstraklasie – przeciwko Legii Warszawa i Śląskowi Wrocław. W obu strzelił po jednym golu.W latach 2014-15 grał na Wyspach: w Cambridge City FC oraz Histon FC. Wiosną 2015 wrócił do Polski – w Gdyni podpisał kontrakt z Bałtykiem. Do 2020 roku jego piłkarska kariera toczyła się na Pomorzu. Był piłkarzem Gryfa Wejherowo, Bytovii i Chojniczanki.

– O jego pozyskanie staraliśmy się od początku zimowego okresu przygotowawczego – mówi prezes Arki Gdynia Michał Kołakowski. -To zawodnik z dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Udowodnił to swoją gra w poprzednich sezonach. Wierzę, że pomoże nam już na wiosnę. Tym bardziej cieszy nas fakt, że sam Mateusz bardzo chciał dołączyć do Arki, co tylko zwiastuje udaną współpracę – dodaje.  

Latem związał się z Wartą Poznań i zadebiutował w Ekstraklasie. I był to debiut bardzo udany. Łącznie w 32 meczach (razem z Pucharem Polski) zdobył 10 goli i zapisał pięć asyst. W obecnych rozgrywkach do statystyk dorzucił jedno trafienie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author